Aktualności

Australijczycy bez medalu SoN

Znakomicie spisał się Jason Doyle w drugich zawodach Speedway of Nations, które odbyły się we Wrocławiu. Zawodnik Get Well zdobył szesnaście punktów, ale nie miał niemal żadnego wsparcia w Maksie Fricke’u, dlatego Australijczycy zajęli dopiero piąte miejsce w całym turnieju. Zawody wygrał Rosjanie pokonując w finale Brytyjczyków, a brąz przypadł Polakom.

Wyniki Speedway of Nations:
I. Reprezentacja Rosji – 45+3+3 pkt.
II. Reprezentacja Wielkiej Brytanii – 46+3 pkt.
III. Reprezentacja Polski – 36+3 pkt.
IV. Reprezentacja Australii – 35 pkt.
V. Reprezentacja Danii – 35 pkt.
VI. Reprezentacja Szwecji – 32 pkt.
VII. Reprezentacja Niemiec – 23 pkt.

Wyniki 2. finału Speedway of Nations:

I. Reprezentacja Rosji – 22+3+3
1. Artiom Łaguta – 14+2 (1*,3,3,3,2*,2) + 2 + 2
2. Emil Sajfutdinow – 8+2 (2,0,0,2*,3,1*) + 1 + 1
3. Gleb Czugunow – NS

II. Reprezentacja Wielkiej Brytanii – 21+3
1. Tai Woffinden – 17 (2,3,3,3,3,3) + 3
2. Craig Cook – NS
3. Robert Lambert – 4 (0,1,1,1,1,0) + 0

III. Reprezentacja Polski – 21+3
1. Maciej Janowski – 13 (3,2,3,2,0,3) + 3
2. Patryk Dudek – 8+3 (2*,1*,1,1*,2,1) + w
3. Maksym Drabik – NS

IV. Reprezentacja Australii – 20
1. Jason Doyle – 16 (3,3,2,2,3,3)
2. Max Fricke – 4+1 (0,1,0,1*,1,1)
3. Jaimon Lidsey – NS

V. Reprezentacja Szwecji – 16
1. Fredrik Lindgren – 9+2 (w,2*,1*,2,2,2)
2. Antonio Lindbaeck – 7+1 (1,3,2,0,0,1*)
3. Joel Kling – NS

VI. Reprezentacja Danii – 15
1. Michael Jepsen Jensen – 15 (3,2,3,3,1,3)
2. Kenneth Bjerre – 0 (0,0,0,-,0,-)
3. Frederik Jakobsen – 0 (0,0)

VII. Reprezentacja Niemiec – 9
1 Kai Huckenbeck – 7 (2,0,2,1,2,2)
2. Martin Smolinski – 2+1 (1*,1,0,0,-,-)
3. Michael Haertel – 0 (0,0)

Bieg po biegu:
1. (65,03) Doyle, Sajfutdinow, Łaguta, Fricke
2. (64,37) Janowski, Dudek, Lindbaeck Lindgren (w)
3. (64,47) Jepsen Jensen, Huckenbeck, Smolinski, Bjerre
4. (64,17) Doyle, Woffinden, Fricke, Lambert
5. (63,69) Łaguta, Janowski, Dudek, Sajfutdinow
6. (64,25) Lindbaeck, Lindgren, Smolinski, Huckenbeck
7. (64,15) Woffinden, Jepsen Jensen, Lambert, Bjerre
8. (64,75) Janowski, Doyle, Dudek, Fricke
9. (64,22) Łaguta, Lindbaeck, Lindgren, Sajfutdinow
10. (64,59) Woffinden, Huckenbeck, Lambert, Smolinski
11. (64,63) Jepsen Jensen, Doyle, Fricke, Bjerre
12. (64,16) Łaguta, Sajfutdinow, Huckenbeck, Smolinski
13. (64,75) Jepsen Jensen, Janowski, Dudek, Jakobsen
14. (64,00) Woffinden, Lindgren, Lambert, Lindbaeck
15. (65,00) Doyle, Huckenbeck, Fricke, Haertel
16. (64,53) Sajfutdinow, Łaguta, Jepsen Jensen, Bjerre
17. (64,37) Woffinden, Dudek, Lambert, Janowski
18. (65,47) Doyle, Lindgren, Fricke, Lindbaeck
19. (64,34) Woffinden, Łaguta, Sajfutdinow, Lambert
20. (64,50) Janowski, Huckebneck, Dudek, Haertel
21. (64,54) Jepsen Jensen, Lindgren, Lindbaeck, Jakobsen

Bieg barażowy o finał:
22. (65,19) Janowski, Łaguta, Sajfutdinow, Dudek (w)

Finał:
23. (64,31) Woffinden, Łaguta, Sajfutdinow, Lambert

wyniki za www.sportowefakty.wp.pl