Aktualności

Nasi słabo w Elitserien

Czterech żużlowców Get Well Toruń wystartowało w pierwszej kolejce szwedzkiej Elitserien. Tylko drużyna Chrisa Holdera odniosła zwycięstwo, ale Australijczyk nie miał w nim dużego udziału (5+1 w 4 startach). Najlepiej z naszych spisał się będący z bardzo wysokiej formie Michael Jepsen Jensen (10 w 6). Greg Hancock przywiózł cztery punkty i bonus w czterech biegach, a Adrian Miedziński – tylko dwa z bonusem w trzech startach. Paweł Przedpełski i Grzegorz Walasek w Szwecji nie pojechali.


Rospiggarna Hallstavik – Smederna Eskilstuna 52:38

Rospiggarna Hallstavik – 52
1. Max Fricke – 6+1 (1,2*,2,1)
2. Timo Lahti – 12+1 (3,3,3,1*,2)
3. Andreas Jonsson – 10+1 (3,2*,3,2,d)
4. Jacob Thorssell – 8+1 (1,3,2*,2)
5. Jason Doyle – 8+1 (2,2,1*,3)
6. Nicklas Porsing – 7+2 (3,1*,0,1*,2)
7. Robert Miśkowiak – 1+1 (0,0,-,1*)

Smederna Eskilstuna – 38
1. Michael Jepsen Jensen – 10 (2,1,3,3,0,1)
2. Pontus Aspgren – 0 (0,0,-,0)
3. Matej Zagar – 11 (2,0,1,3,2,3)
4. Grigorij Łaguta – 2+1 (0,1*,1,-)
5. Mikkel Michelsen – 1 (0,1,-,0)
6. Linus Ekloef – 4 (2,2,0,0)
7. Andriej Karpow – 10+1 (1*,3,0,3,3)

Bieg po biegu:
1. Lahti, Jensen, Fricke, Aspgren 4:2
2. Porsing, Ekloef, Karpow, Miśkowiak 3:3 (7:5)
3. Jonsson, Zagar, Thorssell, Łaguta 4:2 (11:7)
4. Karpow, Doyle, Porsing, Michelsen 3:3 (14:10)
5. Lahti, Ekloef, Łaguta, Miśkowiak 3:3 (17:13)
6. Thorssell, Jonsson, Jensen, Aspgren 5:1 (22:14)
7. Lahti, Fricke, Łaguta, Zagar 5:1 (27:15)
8. Jonsson, Thorssell, Michelsen, Karpow 5:1 (32:16)
9. Jensen, Doyle, Zagar, Porsing 2:4 (34:20)
10. Jensen, Fricke, Porsing, Ekloef 3:3 (37:23)
11. Karpow, Porsing, Miśkowiak, Ekloef 3:3 (40:26)
12. Zagar, Thorssell, Doyle, Aspgren 3:3 (43:29)
13. Karpow, Jonsson, Lahti, Jensen 3:3 (46:32)
14. Doyle, Zagar, Fricke, Michelsen 4:2 (50:34)
15. Zagar, Lahti, Jensen, Jonsson (d/start) 2:4 (52:38)
Lejonen Gislaved – Masarna Avesta 47:43

Lejonen Gislaved – 47
1. Chris Holder – 5+1 (2*,0,3,0)
2. Hans Andersen – 10 (3,2,2,2,1)
3. Piotr Pawlicki – 11+1 (3,3,1,1*,3)
4. Maksym Drabik – 7+1 (0,2*,3,2)
5. Krystian Pieszczek – 7+1 (1,3,1*,2)
6. Magnus Karlsson – 1+1 (1*,0,0,0)
7. Mathias Thoernblom – 6+1 (2,0,2*,2)

Masarna Avesta – 43
1. Przemysław Pawlicki – 6+1 (1,1,1*,3)
2. Kim Nilsson – 2 (0,0,2,0)
3. Tai Woffinden – 8+1 (1*,3,3,1,0)
4. Linus Sundstroem – 6 (2,3,1,0)
5. Antonio Lindbaeck – 10+1 (2*,2,1,3,2)
6. Artur Czaja – 4 (0,1,d,3)
7. Joel Andersson – 7 (3,3,0,1)

Bieg po biegu:
1. Andersen, Holder, Prz. Pawlicki, Nilsson 5:1
2. Andersson, Thoernblom, Karlsson, Czaja 3:3 (8:4)
3. Pi. Pawlicki, Sundstroem, Woffinden, Drabik 3:3 (11:7)
4. Andersson, Lindbaeck, Pieszczek, Karlsson 1:5 (12:12)
5. Sundstroem, Andersen, Czaja, Thoernblom 2:4 (14:16)
6. Pi. Pawlicki, Drabik, Prz. Pawlicki, Nilsson 5:1 (19:17)
7. Woffinden, Andersen, Sundstroem, Holder 2:4 (21:21)
8. Drabik, Lindbaeck, Pi. Pawlicki, Andersson 4:2 (25:23)
9. Pieszczek, Nilsson, Prz. Pawlicki, Karlsson 3:3 (28:26)
10. Holder, Thoernblom, Lindbaeck, Czaja (d) 5:1 (33:27)
11. Czaja, Thoernblom, Andersson, Karlsson 2:4 (35:31)
12. Woffinden, Drabik, Pieszczek, Nilsson 3:3 (38:34)
13. Prz. Pawlicki, Andersen, Pi. Pawlicki, Sundstroem 3:3 (41:37)
14. Lindbaeck, Pieszczek, Woffinden, Holder 2:4 (43:41)
15. Pi. Pawlicki, Lindbaeck, Andersen, Woffinden 4:2 (47:43)
Elit Vetlanda – Indianerna Kumla 52:38

Elit Vetlanda – 52
1. Martin Vaculik – 10 (3,3,1,3,w)
2. Jonas Davidsson – 7+2 (2*,3,1,1*)
3. Jarosław Hampel – 13 (3,3,3,2,2)
4. Tomas H. Jonasson – 0 (0,0,0,0)
5. Bartosz Zmarzlik – 9+1 (3,2,2,2*)
6. Oliver Berntzon – 8+2 (2,2*,1*,3)
7. Szymon Woźniak – 5+3 (1*,2*,0,2*)

Indianerna Kumla – 38
1. Piotr Protasiewicz – 4 (0,t,3,1,0)
2. Victor Palovaara – 2+1 (1,1*,0,-)
3. Adrian Miedziński – 2+1 (1*,0,-,1)
4. Vaclav Milik – 13+1 (2,1,2,2*,3,3)
5. Kenneth Bjerre – 9 (1,2,3,3,0,-)
6. Ludvig Lindgren – 0 (0,0,-,0)
7. Bjarne Pedersen – 8+1 (3,0,2,1*,1,1)

Bieg po biegu:
1. Vaculik, Davidsson, Palovaara, Protasiewicz 5:1
2. Pedersen, Berntzon, Woźniak, Lindgren 3:3 (8:4)
3. Hampel, Milik, Miedziński, Jonasson 3:3 (11:7)
4. Zmarzlik, Berntzon, Bjerre, Pedersen 5:1 (16:8)
5. Davidsson, Woźniak, Milik, Lindgren 5:1 (21:9)
6. Hampel, Pedersen, Palovaara, Jonasson (Protasiewicz – t) 3:3 (24:12)
7. Vaculik, Milik, Davidsson, Miedziński 4:2 (28:14)
8. Hampel, Bjerre, Pedersen, Jonasson 3:3 (31:17)
9. Protasiewicz, Zmarzlik, Berntzon, Palovaara 3:3 (34:20)
10. Bjerre, Milik, Vaculik, Woźniak 1:5 (35:25)
11. Berntzon, Woźniak, Pedersen, Lindgren 5:1 (40:26)
12. Bjerre, Zmarzlik, Protasiewicz, Jonasson 2:4 (42:30)
13. Milik, Hampel, Davidsson, Protasiewicz 3:3 (45:33)
14. Vaculik, Zmarzlik, Miedziński, Bjerre 5:1 (50:34)
15. Milik, Hampel, Pedersen, Vaculik (w) 2:4 (52:38)
Piraterna Motala – Dackarna Malilla 39:51

Piraterna Motala – 39
1. Greg Hancock – 4+1 (1*,2,1,0)
2. Peter Kildemand – 7+1 (2,3,1*,1,0)
3. Emil Sajfutdinow – 5 (2,3,0,0)
4. Damian Baliński – 2 (0,0,2,0)
5. Niels Kristian Iversen – 9+1 (2*,3,1,2,1)
6. Joel Larsson – 0 (0,-,0,0)
7. Daniel Davidsson – 12 (3,3,1,3,2)

Dackarna Malilla – 51
1. Fredrik Lindgren – 12+1 (3,2,1*,3,3)
2. Maciej Janowski – 6+1 (0,1*,2,3)
3. Patryk Dudek – 13+2 (3,3,2*,3,2*)
4. Kacper Gomólski – 5+1 (1,2,0,2*)
5. Peter Ljung – 7 (1,3,2,1)
6. Joel Kling – 2+1 (1*,0,-,1)
7. Anders Thomsen – 6 (2,0,1,0,3)

Bieg po biegu:
1. Lindgren, Kildemand, Hancock, Janowski 3:3
2. Davidsson, Thomsen, Kling, Larsson 3:3 (6:6)
3. Dudek, Sajfutdinow, Gomólski, Baliński 2:4 (8:10)
4. Davidsson, Iversen, Ljung, Thomsen 5:1 (13:11)
5. Kildemand, Gomólski, Davidsson, Kling 4:2 (17:13)
6. Sajfutdinow, Lindgren, Janowski, Baliński 3:3 (20:16)
7. Dudek, Hancock, Kildemand, Gomólski 3:3 (23:19)
8. Ljung, Baliński, Thomsen, Sajfutdinow 2:4 (25:23)
9. Iversen, Janowski, Lindgren, Larsson 3:3 (28:26)
10. Davidsson, Ljung, Hancock, Thomsen 4:2 (32:28)
11. Thomsen, Davidsson, Kling, Larsson 2:4 (34:32)
12. Janowski, Dudek, Iversen, Baliński 1:5 (35:37)
13. Lindgren, Gomólski, Kildemand, Sajfutdinow 1:5 (36:42)
14. Dudek, Iversen, Ljung, Hancock 2:4 (38:46)
15. Lindgren, Dudek, Iversen, Kildemand 1:5 (39:51)

wyniki za www.sportowefakty.wp.pl