Aktualności

Różne występy naszych żużlowców w Szwecji

Czwórka zawodników Get Well Toruń wystąpiła we wtorek w meczach szwedzkiej Elitserien. Tym razem najlepiej spisał się Greg Hancock, który zdobył dziesięć punktów i bonus w pięciu startach. Chris Holder wywalczył osiem „oczek” w czterech biegach. Dorobek Grzegorza Walaska to pięć punktów i bonus w czterech startach. Zdecydowanie najgorzej wypadł Michael Jepsen Jensen – zdobywca jednego punktu z bonusem w trzech biegach.

Piraterna Motala – Masarna Avesta 49:40

Piraterna Motala – 49
1. Greg Hancock – 10+1 (2*,1,3,1,3)
2. Daniel Davidsson – 4 (3,1,0,-)
3. Emil Sajfutdinow – 6+1 (1,0,3,2*)
4. Krzysztof Buczkowski – 4 (0,2,1,1)
5. Niels Kristian Iversen – 11 (3,2,3,3,w)
6. Anders Mellgren – 0 (0,0,-,0)
7. Peter Karlsson – 14+1 (3,3,0,2*,3,3)

Masarna Avesta – 40
1. Przemysław Pawlicki – 6 (1,3,1,1,d)
2. Artur Czaja – 4 (0,1,3,0)
3. Tai Woffinden – 9+1 (2*,3,2,2)
4. Linus Sundstroem – 7+1 (3,2,2*,0)
5. Antonio Lindbaeck – 4+1 (1*,2,1,d)
6. Joel Andersson – 3+1 (1*,0,0,2)
7. Kim Nilsson – 5+1 (2,2,0,1*)

Bieg po biegu:
1. Davidsson, Hancock, Pawlicki, Czaja 5:1
2. Karlsson, Nilsson, Andersson, Mellgren 3:3 (8:4)
3. Sundstroem, Woffinden, Sajfutdinow, Buczkowski 1:5 (9:9)
4. Iversen, Nilsson, Lindbaeck, Mellgren 3:3 (12:12)
5. Karlsson, Sundstroem, Davidsson, Andersson 4:2 (16:14)
6. Pawlicki, Buczkowski, Czaja, Sajfutdinow 2:4 (18:18)
7. Woffinden, Sundstroem, Hancock, Davidsson 1:5 (19:23)
8. Sajfutdinow, Lindbaeck, Buczkowski, Nilsson 4:2 (23:25)
9. Czaja, Iversen, Pawlicki, Karlsson 2:4 (25:29)
10. Hancock, Karlsson, Lindbaeck, Andersson 5:1 (30:30)
11. Karlsson, Andersson, Nilsson, Mellgren 3:3 (33:33)
12. Iversen, Woffinden, Buczkowski, Czaja 4:2 (37:35)
13. Karlsson, Sajfutdinow, Pawlicki, Sundstroem 5:1 (42:36)
14. Iversen, Woffinden, Hancock, Lindbaeck (d/4) 4:2 (46:38)
15. Hancock, Sundstroem, Iversen (u/w), Pawlicki (d/start) 3:2 (49:40)

Smederna Eskilstuna – Indianerna Kumla 47:43

Smederna Eskilstuna – 47
1. Michael Jepsen Jensen – 1+1 (0,0,1*,-)
2. Pontus Aspgren – 4 (2,1,1,0)
3. Grzegorz Walasek – 5+1 (1,2*,1,1)
4. Mikkel Michelsen – 8+1 (3,3,0,2*,0)
5. Matej Zagar – 14+1 (3,2*,3,3,3)
6. Linus Ekloef – 2 (1,1,-,0)
7. Andrzej Lebiediew – 13 (3,3,3,2,1,1)

Indianerna Kumla – 43
1. Piotr Protasiewicz – 6 (3,0,d,3)
2. Mateusz Szczepaniak – 3 (1,1,1,0)
3. Vaclav Milik – 8+2 (2,2*,1,2,1*)
4. Bjarne Pedersen – 4+1 (0,2,-,2*)
5. Kenneth Bjerre – 12+1 (2,3,2*,3,0,2)
6. Ludvig Lindgren – 3 (0,0,-,3)
7. Victor Palovaara – 7+1 (2,0,3,0,2*)

Bieg po biegu:
1. Protasiewicz, Aspgren, Szczepaniak, Jensen 2:4
2. Lebiediew, Palovaara, Ekloef, Lindgren 4:2 (6:6)
3. Michelsen, Milik, Walasek, Pedersen 4:2 (10:8)
4. Zagar, Bjerre, Ekloef, Palovaara 4:2 (14:10)
5. Lebiediew, Pedersen, Aspgren, Lindgren 4:2 (18:12)
6. Michelsen, Walasek, Szczepaniak, Protasiewicz 5:1 (23:13)
7. Bjerre, Milik, Aspgren, Jensen 1:5 (24:18)
8. Palovaara, Bjerre, Walasek, Michelsen 1:5 (25:23)
9. Lebiediew, Zagar, Szczepaniak, Protasiewicz (d) 5:1 (30:24)
10. Bjerre, Lebiediew, Jensen, Palovaara 3:3 (33:27)
11. Lindgren, Palovaara, Lebiediew, Ekloef 1:5 (34:32)
12. Zagar, Michelsen, Milik, Szczepaniak 5:1 (39:33)
13. Protasiewicz, Pedersen, Walasek, Aspgren 1:5 (40:38)
14. Zagar, Milik, Lebiediew, Bjerre 4:2 (44:40)
15. Zagar, Bjerre, Milik, Michelsen 3:3 (47:43)

Lejonen Gislaved – Rospiggarna Hallstavik 48:42

Lejonen Gislaved – 48
1. Piotr Pawlicki – 13+1 (1*,3,3,3,3)
2. Maksym Drabik – 6 (2,2,1,1)
3. Chris Holder – 8 (3,2,0,3)
4. Sam Masters – 9+1 (1,1*,3,3,1)
5. Hans Andersen – 5+2 (1*,2,0,2*)
6. Mathias Thoernblom – 7+1 (1,2,1*,0,3)
7. Kenny Wennerstam- 0 (0,-,0,0)

Rospiggarna Hallstavik – 42
1. Jason Doyle – 9 (3,3,1,2,0)
2. Max Fricke – 5 (0,0,3,2)
3. Andreas Jonsson – 8+1 (2,2,1*,1,2)
4. Jacob Thorssell – 3 (0,3,0,0)
5. Tomasz Jędrzejak – 2+2 (0,1*,1*,0)
6. Nicklas Porsing – 4+1 (2*,0,-2)
7. Nike Lunna – 11+1 (3,3,2,2,1*)

Bieg po biegu:
1. Doyle, Drabik, Pawlicki, Fricke 3:3
2. Lunna, Porsing, Thoernblom, Wennerstam 1:5 (4:8)
3. Holder, Jonsson, Masters, Thorssell 4:2 (8:10)
4. Lunna, Thoernblom, Andersen, Jędrzejak 3:3 (11:13)
5. Thorssell, Drabik, Thoernblom, Porsing 3:3 (14:16)
6. Doyle, Holder, Masters, Fricke 3:3 (17:19)
7. Pawlicki, Jonsson, Drabik, Thorssell 4:2 (21:21)
8. Masters, Lunna, Jędrzejak, Holder 3:3 (24:24)
9. Fricke, Andersen, Doyle, Thoernblom 2:4 (26:28)
10. Pawlicki, Lunna, Jędrzejak, Wennerstam 3:3 (29:31)
11. Thoernblom, Porsing, Lunna, Wennerstam 3:3 (32:34)
12. Masters, Fricke, Jonsson, Andersen 3:3 (35:37)
13. Holder, Doyle, Drabik, Thorssell 4:2 (39:39)
14. Pawlicki, Andersen, Jonsson, Jędrzejak 5:1 (44:40)
15. Pawlicki, Jonsson, Masters, Doyle 4:2 (48:42)

wyniki za www.sportowefakty.wp.pl