Aktualności

X-lecie Motoareny

Motoarena, mimo iż powstała już (!) dziesięć lat temu to nadal jest najnowocześniejszym stadionem żużlowym w Polce, a nawet i na świecie! To właśnie na toruńskim stadionie organizowane są zawody najwyższej rangi, a sam obiekt cieszy się doskonałą opinią nie tylko wśród sympatyków czarnego sportu, ale również wśród dziennikarzy i przede wszystkim wśród zawodników.

Oficjalne otwarcie Motoareny to maj 2009 roku. Do Grodu Kopernika przyjechała wówczas drużyna Unii Leszno, a pierwsze, historyczne spotkanie na nowym obiekcie cieszyło się dużym zainteresowaniem kibiców. Toruńskie Anioły (w dalszym ciągu Drużynowi Mistrzowie Polski) pokonały leszczyńskie byki i zwycięstwem zainaugurowały sezon na najnowocześniejszym stadionie żużlowym.

Motoarena bardzo szybko stała się twierdzą toruńskich żużlowców. Od czerwca 2010 roku do kwietnia 2012 roku zawodnicy z Grodu Kopernika aż 17 razy z rzędu wygrywali ze swoimi rywalami, a w sezonach 2011, 2014 i 2016  nie przegrali ani jednego meczu. Niestety mimo dobrej passy, klubowi z Torunia nie udało się wywalczyć złotego medalu… Na tytuł Drużynowego Mistrza Polski, toruńskie środowisko żużlowe czeka od 2008 roku, kiedy to swoją erę kończył stadion przy ulicy Broniewskiego 98.

Motoarena to nie tylko miejsce rozgrywania „domowych” spotkań toruńskiej drużyny żużlowej. To również, nieprzerwanie do 2010 roku gospodarz jednej z rund Speedway Grand Prix. Na toruńskim obiekcie rozgrywane były również zawody z cyklu Speedway Best Pairs oraz Speedway Euro Championship.

Ciężko uwierzyć, że sezon 2019 będzie już jedenastym sezonem, podczas którego zawodnicy reprezentujący barwy toruńskiego klubu, swoje domowe spotkania rozgrywać będą przy ulicy Pera Jonssona 7. Kto wie, może ten sezon będzie tym przełomowym?! Nie pozostaje nam nic innego, jak czekać na rozpoczęcie żużlowych zmagań.