Drugi rok z rzędu, tym razem 1 i 2 października na toruńskiej Motoarenie odbędą się dwa turnieje Grand Prix kończące tegoroczną rywalizację o Indywidualne Mistrzostwo Świata. Już od pewnego czasu można kupować bilety na zawody sobotnie, natomiast wejściówki na turniej piątkowy pojawią się w sprzedaży niedługo.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy zakończyć nasz sezon w Toruniu. Polscy fani są niesamowici i zawsze tworzą świetną atmosferę, więc cieszymy się, że możemy zapewnić im dwudniowe zawody – powiedział Paul Bellamy, dyrektor zarządzający Motorsports Events w IMG, która jeszcze w tym roku obsługuje serię FIM Speedway Grand Prix.

– Po raz kolejny Toruń będzie organizatorem tego wielkiego żużlowego show. Fakt, że powierzono nam organizację dwóch turniejów z tegorocznej serii sprawia, że nasze miasto jest sprawdzonym i atrakcyjnym miejscem rywalizacji żużlowej i dobrze sprawdza się w roli organizatora tej imprezy. Dołożymy wszelkich starań, aby zawodnicy i kibice czuli się bezpiecznie i w pełni cieszyli się radością rywalizacji żużlowych mistrzów. Życzę wszystkim mocnych i niezapomnianych wrażeń sportowych – powiedział prezydent Miasta Torunia Michał Zaleski.

informacja własna + www.torun.pl