Za nami dwie kolejki eWinner 1. Ligi Żużlowej, po których nasz zespół prowadzi w tabeli. Poprosiliśmy Prezes toruńskiego Klubu – Ilonę Termińską o krótki komentarz na temat początku sezonu, a także o informację dotyczącą meczu z zespołem z Łodzi.

Pani Prezes, dwa pierwsze mecze sezonu 2020 za nami. Powiedźmy sobie wprost – jest dobrze!

Powiedziałabym nawet, że jest bardzo dobrze, ale trzeba być skupionym przez cały sezon i nie można odpuszczać żadnego meczu. Bardzo cieszy wygrana w Tarnowie, bo była ona bardzo przekonująca. Nasi zawodnicy pokazali się z bardzo dobrej strony i o postawę seniorów możemy być chyba spokojni. Teraz skupiamy się na tym, by nasi juniorzy zdobyli kilka „oczek” więcej w każdym kolejnym meczu.

Od kiedy w zespole jest Tomasz Bajerski widać, że atmosfera w zespole jest bardzo dobra.

Tomek wie jak rozmawiać z zawodnikami. Wie kiedy trzeba „dokręcić śrubę”, a kiedy trzeba podejść do tematu z uśmiechem na twarzy. Widać, że ten zespół chce wygrywać, ale co jeszcze ważniejsze, Ci zawodnicy chcą sobie pomagać. Liczę, że tak będzie do końca sezonu.

Wracamy na toruńską Motoarenę, przed nami mecz z Orłem Łódź.

W sobotę gościć będziemy drużynę z Łodzi, która po wysokiej wygranej na własnym stadionie z Lokomotivem dzielnie walczyła w Bydgoszczy z Polonią. W ekipie  łódzkiej jest kilka bardzo solidnych zawodników. Oczywiście wierzę w nasze „Anioły” i w trzecią wygraną w tym sezonie.

Od kiedy będzie można kupować bilety na to spotkanie?

– Planowaliśmy sprzedaż biletów od poniedziałku. Wszystko jednak wskazuje na to, że dojdzie do kolejnych poluzowań jeśli chodzi o obostrzenia i limity kibiców na imprezach sportowych. Obecnie czekamy na odpowiednie wytyczne i mam nadzieję, że w sobotę spotkamy się w liczniejszym niż to miało miejsce do tej pory, gronie. Proszę o cierpliwość, obiecuję, że najpóźniej w środę rano będzie można kupić bilety na to spotkanie. Zwiększona ilość kibiców na trybunach jest bardzo istotna. Zgodnie z zapowiedzią przed pierwszym meczem, jeśli tylko wejdą w życie nowe przepisy, ceny biletów na to spotkanie zmaleją, dlatego jeszcze raz bardzo proszę o cierpliwość.