W dziewięciu spotkaniach i 135 biegach eWinner 1. Ligi Żużlowej, drużyna eWinner Apatora Toruń zdobyła już 501 punktów biegowych i 61 bonusów! Minimalnie wyższe średnie notujemy na Motoarenie. Odnieśliśmy także już 103 indywidualne zwycięstwa i 74 wygrane parowe, z czego aż 50 podwójnych! We wszystkich wyścigach przywozimy średnio drużynowo co najmniej trzy punkty. Przed sezonem spodziewaliśmy się dobrych statystyk naszych żużlowców, ale ich faktyczne osiągnięcia na torze przeszły nasze najśmielsze oczekiwania!

Granica 500 punktów biegowych została pokonana przez nasz zespół w dziewiątym meczu i po 135 biegach ligowych. Aktualnie torunianie zdobyli 501 punktów i 61 bonusów, co w przeliczeniu na jedno spotkanie eWinner 1. Ligi Żużlowej daje 55,67 pkt. i 6,78 bonusa. Nieco lepiej prezentujemy się u siebie (56,60 pkt. i 6,80 bon.) niż na wyjeździe (54,50 pkt. i 6,75 bon.). Średnio w jednym biegu ligowym przywozimy 3,71 punktu i 0,45 bonusa.

Poprawiamy także statystyczne osiągnięcia w poszczególnych wyścigach zarówno w Toruniu, jak i na wyjeździe. Po raz pierwszy nie wygraliśmy w trzecim biegu, ale wyłącznie przez defekt Jacka Holdera na prowadzeniu. Rzadko zwyciężamy drużynowo w biegu dwunastym, a w Gdańsku pomógł nam błąd Krystiana Pieszczka.

Najwięcej punktów dla “Aniołów” przywożą seniorzy i obcokrajowcy, ale na Motoarenie rośnie udział juniorów i Polaków. Zauważyć trzeba, że w Gdańsku to młodzieżowcy dali nam prowadzenie w meczu, a po raz pierwszy w tym sezonie przez moment przegrywaliśmy (po inauguracyjnym wyścigu).

Z dotychczas rozegranych 135 biegów, wygraliśmy indywidualnie aż 103, czyli średnio 11,4 raza na mecz. Warto zauważyć, że średnie domowe i wyjazdowe w tej kategorii są właściwie równe. Drużynowo zwyciężyliśmy już 74 razy, z czego 50-krotnie podwójnie! Statystycznie zatem wygrywamy 8,3 biegu w meczu, z czego 5,6 wyścigu w stosunku 5:1.

Jak na razie, nasi zawodnicy na czwartych pozycjach przyjeżdżali 39 razy i zanotowali 11 literek (biegów nieukończonych), co daje średnio 4,3 zera i 1,2 literki na spotkanie. W tej kategorii znacznie lepiej wypadamy na Motoarenie, gdzie średnio zaliczamy 3,4 zera i 1,0 bieg nieukończony.

Dotychczas ponieśliśmy zaledwie 21 biegowych porażek, z czego tylko 7 podwójnych w dziewięciu meczach! To wynik wręcz kosmiczny! Średnio doznajemy 2,4 porażki na mecz, z czego 0,78 porażki w stosunku 1:5! Co ciekawe, pod tym względem lepiej nam idzie na wyjeździe (0,5 podwójnej porażki na mecz) niż u siebie (1,0 przegrana podwójna w spotkaniu)!