Trzech naszych startowało w Szwecji

Znakomity występ w barwach Vastervik Speedway zanotował Paweł Przedpełski zdobywając czysty komplet piętnastu punktów w wygranym 50:40 meczu z Rospiggarna Hallstavik, dla której osiem punktów z bonusem w pięciu startach przywiózł Adrian Miedziński. Zwycięsko swój mecz zakończyła też ekipa Lejonen Gisvlaved, dla której osiem punktów w pięciu biegach przywiózł Robert Lambert.

Masarna Avesta – Lejonen Gislaved 41:49

Masarna Avesta – 41 pkt.
9. Piotr Pawlicki – 16+1 (3,3,2,3,2*,3)
10. Philip Hellstroem-Baengs – 2+2 (0,1*,0,0,0,1*)
11. Patrick Hansen – zastępstwo zawodnika
12. Martin Smolinski – 9 (2,2,1,0,2,2)
13. Przemysław Pawlicki – 14+2 (1*,2,1,2,3,3,2*)
14. Alexander Liljekvist – 0 (u,0,w,-,-)
15. Emil Millberg – 0 (0,0)

Lejonen Gislaved – 49 pkt.
1. Robert Lambert – 8 (2,0,3,1,2)
2. Mathias Thoernblom – 6+1 (1*,3,-,2,0)
3. Oliver Berntzon – 10+1 (0,3,3,1*,3)
4. Jakub Miśkowiak – 9+1 (3,2*,1,3,0)
5. Rohan Tungate – 9+1 (3,2,2*,1,1)
6. Linus Ekloef – 5+2 (-,1*,3,-,1*)
7. Casper Henriksson – 2 (1,1,0)

Bieg po biegu:
1. Pawlicki, Lambert, Thoernblom, Hellstroem-Baengs – 3:3 – (3:3)
2. Miśkowiak, Smolinski, Pawlicki, Berntzon – 3:3 – (6:6)
3. Tungate, Pawlicki, Henriksson, Liljekvist (u) – 2:4 – (8:10)
4. Thoernblom, Smolinski, Hellstroem-Baengs, Lambert – 3:3 – (11:13)
5. Berntzon, Miśkowiak, Pawlicki, Liljekvist – 1:5 – (12:18)
6. Pawlicki, Tungate, Ekloef, Hellstroem-Baengs – 3:3 – (15:21)
7. Lambert, Pawlicki, Henriksson, Liljekvist (w) – 2:4 – (17:25)
8. Berntzon, Pawlicki, Miśkowiak, Hellstroem-Baengs – 2:4 – (19:29)
9. Ekloef, Tungate, Smolinski, Millberg – 1:5 – (20:34)
10. Pawlicki, Thoernblom, Berntzon, Smolinski – 3:3 – (23:37)
11. Pawlicki, Pawlicki, Tungate, Henriksson – 5:1 – (28:38)
12. Miśkowiak, Smolinski, Lambert, Hellstroem-Baengs – 2:4 – (30:42)
13. Pawlicki, Lambert, Ekloef, Millberg – 3:3 – (33:45)
14. Berntzon, Smolinski, Hellstroem-Baengs, Thoernblom – 3:3 – (36:48)
15. Pawlicki, Pawlicki, Tungate, Miśkowiak – 5:1 – (41:49)

Vastervik Speedway – Rospiggarna Hallstavik 50:40

Vastervik Speedway – 50 pkt.
9. Bartosz Smektała – 9+1 (0,3,2*,1,3)
10. Jaimon Lidsey – 12+3 (3,2*,3,2*,2*)
11. Paweł Przedpełski – 15 (3,3,3,3,3)
12. Anton Karlsson – 1 (0,0,0,0,1)
13. Wiktor Kułakow – 11 (3,2,3,3,0)
14. Alexander Johansson – 0 (-,-,-,-,0)
15. Noel Wahlqvist – 2 (1,0,1,0)

Rospiggarna Hallstavik – 40 pkt.
1. Kim Nilsson – 7+1 (2,2,0,2,0,1*)
2. Kai Huckenbeck – 7+3 (1*,1*,2,2*,1)
3. Timo Lahti – 11 (2,3,0,3,3,0)
4. Patryk Dudek – 6+2 (1*,1,1,1,2*)
5. Adrian Miedziński – 8+1 (2,1,1*,2,2)
6. Daniel Henderson – 1+1 (0,0,-,1*,-)
7. Oscar Holstensson – 0 ()

Bieg po biegu:
1. (58,20) Lidsey, Nilsson, Huckenbeck, Smektała – 3:3 – (3:3)
2. (57,50) Przedpełski, Lahti, Dudek, Karlsson – 3:3 – (6:6)
3. (57,80) Kułakow, Miedziński, Wahlqvist, Henderson – 4:2 – (10:8)
4. (57,30) Przedpełski, Nilsson, Huckenbeck, Karlsson – 3:3 – (13:11)
5. (57,50) Lahti, Kułakow, Dudek, Wahlqvist – 2:4 – (15:15)
6. (57,10) Smektała, Lidsey, Miedziński, Henderson – 5:1 – (20:16)
7. (58,00) Kułakow, Huckenbeck, Wahlqvist, Nilsson – 4:2 – (24:18)
8. (57,40) Lidsey, Smektała, Dudek, Lahti – 5:1 – (29:19)
9. (57,70) Przedpełski, Nilsson, Miedziński, Karlsson – 3:3 – (32:22)
10. (58,30) Lahti, Huckenbeck, Smektała, Karlsson – 1:5 – (33:27)
11. (58,40) Kułakow, Miedziński, Henderson, Wahlqvist – 3:3 – (36:30)
12. (58,20) Przedpełski, Lidsey, Dudek, Nilsson – 5:1 – (41:31)
13. (58,90) Lahti, Dudek, Karlsson, Johansson – 1:5 – (42:36)
14. (57,90) Smektała, Miedziński, Nilsson, Kułakow – 3:3 – (45:39)
15. (58,20) Przedpełski, Lidsey, Huckenbeck, Lahti – 5:1 – (50:40)

wyniki za www.sportowefakty.wp.pl