W najbliższy piątek, 20 sierpnia o godz. 20:30 na Motoarenie rozpocznie się na pewno ostatni mecz eWinner Apatora Toruń w sezonie 2021 w PGE Ekstralidze. Rywalem „Aniołów” będzie ekipa Moje Bermudy Stal Gorzów z Bartoszem Zmarzlikiem na czele. Serdecznie zapraszamy wszystkich Kibiców na ten pojedynek! Co najmniej remis na Motoarenie przypieczętuje nasze utrzymanie w PGE Ekstralidze na kolejny sezon bez oglądania się na wyniki innych meczów, ale… wbrew informacjom kreowanym przez niektóre media, porażka w starciu z gorzowianami nie oznacza dla nas automatycznego spadku do eWinner 1. Ligi Żużlowej! Kwestia naszego utrzymania może rozstrzygnąć się jeszcze przed meczem na Motoarenie, jeśli zespół z Zielonej Góry nie wygra we Wrocławiu. Trzecią możliwością jest niezdobycie punktu bonusowego przez drużynę grudziądzką w pojedynku z częstochowianami. W praktyce, analizując przepisy regulaminów oraz korzystając z elementarnej matematyki, wystarczy, że zajdzie tylko jeden z tych trzech warunków, a nasze utrzymanie w PGE Ekstralidze na sezon 2022 stanie się faktem!

Naszym dużym kapitałem są punkty bonusowe z Marwis.pl Falubazem Zielona Góra i ZOOleszcz DPV Logistic GKM-em Grudziądz. W przypadku równości punktów meczowych z tymi ekipami, zawsze będziemy wyżej w tabeli. Kluczowym okazał się zatem zremisowany mecz derbowy w Grudziądzu.

Przed spotkaniem na Motoarenie, także w piątek o godz. 18:00 odbędzie się jeszcze mecz we Wrocławiu, gdzie miejscowa Betard Sparta podejmować będzie Marwis.pl Falubaz Zielona Góra. Goście mogą minąć naszą drużynę w tabeli wyłącznie w przypadku zwycięstwa. Jeśli wrocławianie wygrają lub zremisują, zespół z Grodu Bachusa na pewno zajmie niższe miejsce od nas w ligowej tabeli, a to równa się na pewno naszemu utrzymaniu.

Zwycięstwo zielonogórzan we Wrocławiu oznacza, że co najmniej remis w starciu z gorzowianami na Motoarenie zapewnia nam utrzymanie bez oglądania się na wynik w Grudziądzu.

W przypadku zwycięstwa zielonogórzan we Wrocławiu oraz naszej porażki z Moje Bermudy Stalą, o utrzymaniu „Aniołów” wśród najlepszych drużyn Polski zadecyduje niedzielne spotkanie grudziądzan z częstochowianami. Wówczas pozostaniemy w PGE Ekstralidze, jeśli ekipa Eltrox Włókniarza Częstochowa zdobędzie w Grudziądzu co najmniej 36 punktów. To będzie oznaczać brak bonusa dla gospodarzy, a przy równości punktów meczowych, to zespół toruński będzie wyżej w tabeli.

Kwestia naszego utrzymania w PGE Ekstralidze może zatem rozstrzygnąć się na Motoarenie w meczu z Moje Bermudy Stalą Gorzów, ale jest także możliwe, że sprawa wyjaśni się już we Wrocławiu lub dopiero w Grudziądzu. O wszystkim zadecyduje tor i sportowa rywalizacja!

Na 20 i 22 sierpnia zaplanowane są mecze ostatniej rundy fazy zasadniczej PGE Ekstraligi. W piątek (LIVE ELEVEN SPORTS 1) mecze we Wrocławiu i Toruniu. Z kolei w niedzielę (LIVE nSport+) spotkania w Lesznie oraz Grudziądzu.

20.08, godz. 18:00 BETARD SPARTA Wrocław – MARWIS.PL FALUBAZ Zielona Góra (LIVE ELEVEN SPORTS 1)
Sędzia: Krzysztof Meyze
Komisarz toru: Maciej Głód
Komisarz techniczny: Marcin Bordewicz

20.08, godz. 20:30 EWINNER APATOR Toruń – MOJE BERMUDY STAL Gorzów (LIVE ELEVEN SPORTS 1)
Sędzia: Paweł Słupski
Komisarz toru: Aleksander Janas
Komisarz techniczny: Grzegorz Sokołowski

22.08, godz. 16:30 FOGO UNIA Leszno – MOTOR Lublin (LIVE nSport+)
Sędzia: Artur Kuśmierz
Komisarz toru: Jacek Woźniak
Komisarz techniczny: Błażej Demski

22.08, godz. 19:15 ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM Grudziądz – ELTROX WŁÓKNIARZ Częstochowa (LIVE nSport+, mecz z telemetrią)
Sędzia: Michał Sasień
Komisarz toru: Michał Wojaczek
Komisarz techniczny: Ryszard Walus