Po piątkowych spotkaniach PGE Ekstraligi poznaliśmy już zwycięzcę rundy zasadniczej i spadkowicza. Dotychczas niepokonany Motor Lublin na pewno przystąpi do fazy play-off z pierwszego miejsca. Z PGE Ekstraligą pożegnała się już natomiast ekipa Arged Malesy Ostrów, która jak na razie nie zdobyła w żadnym spotkaniu nawet 40 punktów. Porażka zespołu z Grudziądza z lublinianami otworzyła przed drużyną For Nature Solutions Apatora Toruń szansę na zapewnienie sobie awansu do play-off już w niedzielnym starciu z Moje Bermudy Stalą Gorzów. Warunek jest jeden: zwycięstwo za trzy punkty, czyli co najmniej w stosunku 48:42.

Ekipa ostrowska już nie może dogonić nikogo w tabeli, bo zajmujący siódme miejsce grudziądzanie uzbierali dziewięć punktów, a tegorocznemu beniaminkowi zostały jeszcze tylko dwa spotkania, w których może zdobyć maksymalnie sześć „oczek”. Przypomnijmy, że to nasz zespół czeka wyjazd do Ostrowa.

Ekipa Motoru Lublin uzyskała natomiast ogromną przewagę w tabeli i żadna drużyna nie jest w stanie jej dogonić, nawet taka, która ma przed sobą jeszcze trzy mecze i potencjalnie dziewięć punktów do zdobycia.

Bardzo ciekawa rywalizacja zapowiada się jednakże o miejsca od drugiego do szóstego, a nawet siódmego.

Już w niedzielę nasza drużyna może zapewnić sobie co najmniej szóste miejsce po sezonie zasadniczym, czyli jazdę w play-off niezależnie od wyników meczów rozegranych w ramach dwóch ostatnich kolejek. W tym celu potrzebujemy zwycięstwa za trzy punkty z gorzowianami. Jest na to realna szansa, gdyż na wyjeździe przegraliśmy zaledwie 43:47.

Jeśli pokonamy niedzielnych rywali za trzy punkty, to uzyskamy sześć punktów przewagi nad siódmym obecnie zespołem z Grudziądza. Wygrywając nawet dwa ostatnie mecze za trzy punkty, ekipa naszych sąsiadów zrówna się z nami punktami meczowymi, przy założeniu oczywiście naszych dwóch porażek za zero. Wówczas jednak to nadal nasza drużyna będzie wyżej w tabeli, bo byliśmy lepsi od grudziądzan w bezpośrednim pojedynku.

Bądźcie w niedzielę na Motoarenie i wspierajcie toruńskie „Anioły” w walce o zapewnienie sobie udziału play-off już teraz!