YOUTUBE

X

TIKTOK

Arkadiusz Kalwasiński nowym sędzią ekstraligowym!

Rodowity torunianin – Arkadiusz Kalwasiński otrzymał nominację na sędziego ekstraligowego i już w piątek poprowadzi spotkanie XII kolejki PGE Ekstraligi w Częstochowie pomiędzy miejscowym zielona-energia.com Włókniarzem a Arged Malesą Ostrów Wlkp. Kalwasiński to wychowanek i były żużlowiec toruńskiego klubu, więc jest sędzią znającym ten sport „od kuchni”, co z pewnością daje mu prawidłowy obraz wydarzeń na torze i przyczynia się do podejmowania wyłącznie prawidłowych decyzji. Panu sędziemu Arkowi życzymy wszystkiego najlepszego za pulpitem i poprawy generalnie mocno nadszarpniętego wizerunku sędziów żużlowych w tym sezonie!

Arkadiusz Kalwasiński urodził się 7 listopada 1984 roku w Toruniu. Licencję żużlową uzyskał w 2001 roku, ale swój debiut w barwach Apatora zaliczył dopiero w sezonie 2004. Łącznie pojechał w 24 biegach zdobywając osiem punktów i dwa bonusy. Dało mu to średnią 0,417 pkt./bieg.

W zawodach pozaligowych Kalwasiński zdobył złoto Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostw Polski, choć na torze w finale się nie pojawił. Jego największymi indywidualnymi sukcesami są z pewnością występy w finałach Srebrnego i Brązowego Kasku.

Po sezonie 2004 żużlowiec przeniósł się do Grudziądza, gdyż przegrał rywalizację o skład toruńskiego zespołu. Odniósł jednak poważną kontuzję, która zmusiła go do zakończenia kariery zawodniczej.

Kalwasiński pozostał jednak przy żużlu jako mechanik Karola Ząbika, a potem znalazł zatrudnienie w teamie Ryana Sullivana.

Kalwasiński postanowił jednak iść inną drogą życiową. W 2015 roku odbył staż na komisarza toru i pełnił tę funkcję przez kilka późniejszych lat. Od 2021 roku realizował staż na sędziego żużlowego między innymi pod czujnym okiem jednego z największych fachowców w historii tego sportu – nieodżałowanego śp. Piotra Nowaka. Niedawno uzyskał uprawnienia i rozpoczął sędziowanie meczów niższych lig i imprez indywidualnych. Wspólnie ze śp. Piotrem Nowakiem Kalwasiński sędziował toruńskie rundy zawodów młodzieżowych i spotkania Ekstraligi U-24.

Ostatnio Arkadiusz Kalwasiński samodzielnie poprowadził mecz z GKM-em Grudziądz U-24 i rundę DMPJ na Motoarenie. W najbliższy piątek po raz pierwszy w życiu będzie sędzią meczu ekstraligowego.

Panu Sędziemu Arkowi życzymy wszelkiej pomyślności na nowej drodze życia zawodowego i bezbłędnej pracy!

Udostępnij