W kolejnych spotkaniach najwyższej ligi szwedzkiej Bauhaus Ligan świetnie spisali się nasi żużlowcy. Robert Lambert wygrał decydujący o zwycięstwie Lejonen Gislaved nad Vastervik Speedway pokonując Wiktora Kułakowa i Artioma Łagutę. Adrian Miedziński przywiózł jedenaście punktów dla Rospiggarny Hallstavik w zwycięskim starciu z Dackarną Malilla. Chris Holder był najlepiej punktującym żużlowcem Kumla Indianerny i wygrał czternasty, decydujący o zwycięstwie jego drużyny wyścig w Vetlandzie.

Rospiggarna Hallstavik – Dackarna Malilla 48:42

Rospiggarna Hallstavik – 48 pkt.
9. Kim Nilsson – 6+1 (1,1,2*,1,1)
10. Kai Huckenbeck – 15 (3,3,3,3,3)
11. Timo Lahti – 11+2 (1,3,3,2*,2*)
12. Andriej Kudriaszow – 1 (0,0,1,0,0)
13. Adrian Miedziński – 11 (2,3,1,3,2)
14. Daniel Henderson – 4+2 (1*,2*,0,1,0)
15. Erik Gheorghe – NS

Dackarna Malilla – 42 pkt.
1. Rasmus Jensen – 13+1 (2,1*,t,3,1,3,3)
2. Frederik Jakobsen – 8+1 (0,2,2*,0,3,1)
3. Jacob Thorssell – 0 ()
4. Luke Becker – 7+2 (2*,1,1,2*,0,1)
5. Jason Doyle – 14+1 (3,3,2,2,2,2*,w)
6. Avon Van Dyck – 0 (0,-,0,-,-)
7. Maksymilian Bogdanowicz – 0 (0,0,w,-)

Bieg po biegu:
1. (56,50) Huckenbeck, Jensen, Nilsson, Jakobsen – 4:2 – (4:2)
2. (57,00) Doyle, Becker, Lahti, Kudriaszow – 1:5 – (5:7)
3. (56,80) Doyle, Miedziński, Henderson, Van Dyck – 3:3 – (8:10)
4. (56,80) Lahti, Jakobsen, Jensen, Kudriaszow – 3:3 – (11:13)
5. (56,90) Miedziński, Henderson, Becker, Bogdanowicz – 5:1 – (16:14)
6. (56,60) Huckenbeck, Doyle, Nilsson, Bogdanowicz – 4:2 – (20:16)
7. (57,40) Jensen, Jakobsen, Miedziński, Henderson – 1:5 – (21:21)
8. (56,30) Huckenbeck, Nilsson, Becker, Jakobsen – 5:1 – (26:22)
9. (56,30) Lahti, Doyle, Kudriaszow, Van Dyck – 4:2 – (30:24)
10. (56,60) Jakobsen, Becker, Nilsson, Kudriaszow – 1:5 – (31:29)
11. (56,50) Miedziński, Doyle, Henderson, Bogdanowicz (w) – 4:2 – (35:31)
12. (56,60) Huckenbeck, Lahti, Jensen, Becker – 5:1 – (40:32)
13. (56,40) Jensen, Doyle, Nilsson, Kudriaszow – 1:5 – (41:37)
14. (56,70) Jensen, Miedziński, Becker, Henderson – 2:4 – (43:41)
15. (56,50) Huckenbeck, Lahti, Jakobsen, Doyle (w) – 5:1 – (48:42)

Lejonen Gislaved – Vastervik Speedway 46:44

Lejonen Gislaved – 46 pkt.
1. Robert Lambert – 11+2 (3,1*,2,2*,3)
2. Mathias Thoernblom – 7 (1,2,0,1,3)
3. Krzysztof Kasprzak – 9+1 (3,2,2,0,2*)
4. Rohan Tungate – 7+2 (1,1*,1*,3,1)
5. Oliver Berntzon – 8 (2,2,2,2,0)
6. Linus Ekloef – 4+4 (1*,1*,1*,1*,0)
7. Casper Henriksson – NS

Vastervik Speedway – 44 pkt.
1. Wiktor Kułakow – 13 (2,3,3,3,2)
2. Noel Wahlqvist – 0 (0,0,0,0,0)
3. Wadim Tarasienko – 11+1 (2,3,3,1,2*)
4. Mads Hansen – 6+1 (0,0,1,2*,3)
5. Artiom Łaguta – 13+1 (3,3,3,3,1*)
6. Anton Karlsson – 1 (0,0,-,0,1)
7. Alexander Johansson – 0 (0)

Bieg po biegu:
1. (66,90) Lambert, Kułakow, Thoernblom, Wahlqvist – 4:2 – (4:2)
2. (66,50) Kasprzak, Tarasienko, Tungate, Hansen – 4:2 – (8:4)
3. (65,20) Łaguta, Berntzon, Ekloef, Karlsson – 3:3 – (11:7)
4. (66,60) Kułakow, Kasprzak, Tungate, Wahlqvist – 3:3 – (14:10)
5. (65,70) Tarasienko, Berntzon, Ekloef, Hansen – 3:3 – (17:13)
6. (64,70) Łaguta, Thoernblom, Lambert, Karlsson – 3:3 – (20:16)
7. (67,10) Kułakow, Berntzon, Ekloef, Wahlqvist – 3:3 – (23:19)
8. (65,00) Tarasienko, Lambert, Hansen, Thoernblom – 2:4 – (25:23)
9. (65,40) Łaguta, Kasprzak, Tungate, Johansson – 3:3 – (28:26)
10. (65,50) Tungate, Lambert, Tarasienko, Wahlqvist – 5:1 – (33:27)
11. (65,10) Łaguta, Berntzon, Ekloef, Karlsson – 3:3 – (36:30)
12. (65,70) Kułakow, Hansen, Thoernblom, Kasprzak – 1:5 – (37:35)
13. (66,30) Thoernblom, Kasprzak, Karlsson, Wahlqvist – 5:1 – (42:36)
14. (66,20) Hansen, Tarasienko, Tungate, Berntzon – 1:5 – (43:41)
15. (65,80) Lambert, Kułakow, Łaguta, Ekloef – 3:3 – (46:44)

Vetlanda Speedway – Kumla Indianerna 43:47

Vetlanda Speedway – 43 pkt.
1. Rune Holta – 16 (1,3,3,3,3,3)
2. Victor Palovaara – 3+1 (0,0,2*,0,1)
3. Dominik Kubera – 11 (3,1,2,2,2,1)
4. Filip Hjelmland – 2 (1,0,d,1,-)
5. Peter Ljung – 4+2 (0,1*,-,1*,2)
6. Alexander Woentin – 7+1 (2,2,0,2,1*)
7. Lucas Woentin – NS

Kumla Indianerna – 47 pkt.
1. Andreas Lyager – 8 (3,3,1,1,0)
2. Jonas Jeppesen – 11+2 (2*,2*,3,2,2)
3. Ludvig Lindgren – 0 (0,0,0,-)
4. Chris Holder – 12 (2,3,1,3,3)
5. Max Fricke – 11 (3,2,3,3,0)
6. Joel Andersson – 5+1 (1,1*,1,0,2)
7. Jonatan Grahn – 0 (0,0)

Bieg po biegu:
1. (64,30) Lyager, Jeppesen, Holta, Palovaara – 1:5 – (1:5)
2. (64,30) Kubera, Holder, Hjelmland, Lindgren – 4:2 – (5:7)
3. (63,10) Fricke, Woentin, Andersson, Ljung – 2:4 – (7:11)
4. (63,70) Lyager, Jeppesen, Kubera, Hjelmland – 1:5 – (8:16)
5. (63,90) Holder, Woentin, Ljung, Lindgren – 3:3 – (11:19)
6. (63,70) Holta, Fricke, Andersson, Palovaara – 3:3 – (14:22)
7. (64,20) Jeppesen, Kubera, Lyager, Woentin – 2:4 – (16:26)
8. (64,10) Holta, Palovaara, Holder, Lindgren – 5:1 – (21:27)
9. (63,60) Fricke, Kubera, Andersson, Hjelmland (d) – 2:4 – (23:31)
10. (64,10) Holta, Jeppesen, Hjelmland, Grahn – 4:2 – (27:33)
11. (64,00) Fricke, Woentin, Ljung, Andersson – 3:3 – (30:36)
12. (65,30) Holder, Kubera, Lyager, Palovaara – 2:4 – (32:40)
13. (64,90) Holta, Andersson, Palovaara, Grahn – 4:2 – (36:42)
14. (65,50) Holder, Ljung, Woentin, Lyager – 3:3 – (39:45)
15. (65,00) Holta, Jeppesen, Kubera, Fricke – 4:2 – (43:47)

wyniki za www.sportowefakty.wp.pl