We wtorek i środę, 22 i 23 września na toruńskiej Motoarenie odbyły się dwa turnieje zaplecza kadry juniorów przeznaczone dla zawodników młodzieżowych, którzy w przyszłości mają stanowić o sile polskiego i światowego speedwaya. We wtorek najlepszy okazał się Mateusz Cierniak, a dzień później triumfował Mateusz Świdnicki. Nasi żużlowcy spisali się dość przeciętnie, ale stawka była naprawdę mocna.

Klasyfikacja końcowa pierwszego turnieju zaplecza kadry juniorów na Motoarenie (wtorek):
1. Mateusz Cierniak (Unia Tarnów) – 14 (2,3,3,3,3)
2. Kamil Marciniec (eWinner Apator Toruń) – 10 (0,3,3,2,2)
3. Mateusz Tudzież (PGG ROW Rybnik) – 10 (0,2,3,2,3)
4. Jakub Krawczyk (Arged Malesa TŻ Ostrovia) – 10 (3,3,2,1,1)
5. Nikodem Bartoch (Abramczyk Polonia Bydgoszcz) – 9 (3,1,3,0,2)
6. Karol Żupiński (Zdunek Wybrzeże Gdańsk) – 9 (1,2,2,3,1)
7. Piotr Pióro (Orzeł Łódź) – 8 (0,1,1,3,3)
8. Przemysław Konieczny (Unia Tarnów) – 7 (3,t,0,1,3)
9. Mateusz Dul (Orzeł Łódź) – 7 (2,1,1,3,0)
10. Sebastian Szostak (Arged Malesa TŻ Ostrovia) – 6 (3,0,3,0,0)
11. Kacper Grzelak (Arged Malesa TŻ Ostrovia) – 6 (1,0,1,2,2)
12. Alan Szczotka (Zdunek Wybrzeże Gdańsk) – 6 (2,1,0,1,2)
13. Wiktor Przyjemski (Abramczyk Polonia Bydgoszcz) – 6 (0,1,2,2,1)
14. Dawid Rempała (Unia Tarnów) – 5 (2,0,2,0,1)
15. Aleksander Grygolec (Orzeł Łódź) – 3 (1,2,w,0,0)
16. Aleks Rydlewski (eWinner Apator Toruń) – 2 (2)
17. Krzysztof Lewandowski (eWinner Apator Toruń) – 2 (1,0,w,1,0)

Bieg po biegu:
1. Szostak, Cierniak, Lewandowski, Tudzież
2. Bartoch, Dul, Grzelak, Pióro
3. Konieczny, Szczotka, Grygolec, Marciniec
4. Krawczyk, Rempała, Żupiński, Przyjemski
5. Bartoch, Żupiński, Szczotka, Szostak
6. Krawczyk, Rydlewski (Konieczny – t), Dul, Lewandowski
7. Cierniak, Grygolec, Pióro, Rempała
8. Marciniec, Tudzież, Przyjemski, Grzelak
9. Szostak, Przyjemski, Dul, Grygolec (w/u)
10. Marciniec, Rempała, Bartoch, Lewandowski (w/u)
11. Cierniak, Krawczyk, Grzelak, Szczotka
12. Tudzież, Żupiński, Pióro, Konieczny
13. Pióro, Marciniec, Krawczyk, Szostak
14. Żupiński, Grzelak, Lewandowski, Grygolec
15. Cierniak, Przyjemski, Konieczny, Bartoch
16. Dul, Tudzież, Szczotka, Rempała
17. Konieczny, Grzelak, Rempała, Szostak
18. Pióro, Szczotka, Przyjemski, Lewandowski
19. Cierniak, Marciniec, Żupiński, Dul
20. Tudzież, Bartoch, Krawczyk, Grygolec

Klasyfikacja końcowa drugiego turnieju zaplecza kadry juniorów na Motoarenie (środa):
1. Mateusz Świdnicki (Eltrox Włókniarz Częstochowa) – 14 (3,3,3,2,3)
2. Michał Curzytek (Betard Sparta Wrocław) – 12 (2,3,2,3,2)
3. Wiktor Jasiński (Moje Bermudy Stal Gorzów) – 10 (3,w,2,2,3)
4. Denis Zieliński (MrGarden GKM Grudziądz) – 10 (3,2,3,1,1)
5. Karol Żupiński (Zdunek Wybrzeże Gdańsk) – 10 (1,1,3,3,2)
6. Krzysztof Sadurski (Fogo Unia Leszno) – 9 (2,3,1,0,3)
7. Mateusz Dul (Orzeł Łódź) – 8 (1,0,3,3,1)
8. Damian Ratajczak (Fogo Unia Leszno) – 8 (2,2,1,3,-)
9. Bartłomiej Kowalski (Eltrox Włókniarz Częstochowa) – 8 (1,1,2,2,2)
10. Kamil Marciniec (eWinner Apator Toruń) – 7 (2,3,2,0,w)
11. Kacper Pludra (Fogo Unia Leszno) – 5 (3,w,1,1,0)
12. Mateusz Tudzież (PGG ROW Rybnik) – 4 (0,1,0,0,3)
13. Krzysztof Lewandowski (eWinner Apator Toruń) – 4 (2,2)
14. Piotr Pióro (Orzeł Łódź) – 4 (0,2,0,1,1)
15. Jakub Krawczyk (Arged Malesa TŻ Ostrovia) – 3 (1,w,0,2,t)
16. Przemysław Konieczny (Unia Tarnów) – 2 (0,t,1,d,1)
17. Nikodem Bartoch (Abramczyk Polonia Bydgoszcz) – 1 (0,0,0,1,0)
18. Aleks Rydlewski (eWinner Apator Toruń) – 1 (1,u)

Bieg po biegu:
1. Świdnicki, Marciniec, Kowalski, Tudzież
2. Pludra, Ratajczak, Krawczyk, Bartoch
3. Zieliński, Curzytek, Żupiński, Pióro
4. Jasiński, Sadurski, Dul, Konieczny
5. Marciniec, Lewandowski, Żupiński, Krawczyk (w)
6. Świdnicki, Zieliński, Rydlewski, Pludra (w)
7. Sadurski, Pióro, Tudzież, Bartoch
8. Curzytek, Ratajczak, Kowalski, Dul
9. Dul, Marciniec, Pludra, Pióro
10. Świdnicki, Curzytek, Sadurski, Krawczyk
11. Żupiński, Jasiński, Ratajczak, Tudzież
12. Zieliński, Kowalski, Konieczny, Bartoch
13. Curzytek, Jasiński, Bartoch, Marciniec
14. Ratajczak, Świdnicki, Pióro, Konieczny (d)
15. Dul, Krawczyk, Zieliński, Tudzież
16. Żupiński, Kowalski, Pludra, Sadurski
17. Sadurski, Lewandowski, Zieliński, Marciniec (w)
18. Świdnicki, Żupiński, Dul, Bartoch
19. Tudzież, Curzytek, Konieczny, Pludra
20. Jasiński, Kowalski, Pióro, Rydlewski (u)

wyniki za www.sportowefakty.wp.pl