Już w najbliższy piątek oraz w sobotę w Toruniu odbędą się ostatnie dwa turnieje tegorocznego cyklu Speedway Grand Prix. Tym samym to właśnie na Motoarenie poznamy indywidualnego mistrza świata na żużlu w sezonie 2020. Obrońcą tytułu jest Bartosz Zmarzlik, który jest także liderem obecnej klasyfikacji przejściowej, co gwarantuje, że w Grodzie Kopernika czekają na nas mega emocje. Sponsorem tytularnym imprezy została FST Grupa Brokerska. 

W obliczu pandemii COVID-19 promotor cyklu postanowił nieco zmienić kalendarz rozgrywek na sezon 2020. Ostatecznie postanowiono rozegrać cykl w formie podwójnych turniejów. Ostatecznie aż sześć z nich trafiło do Polski, a dwa pozostałe do czeskiej Pragi. To sprawiło, że na Motoarenie obejrzymy dwa, a nie jak do tej pory jeden turniej. – W tym momencie gorąco zachęcam wszystkich do kupna biletów na piątkowe zawody. Głęboko wierzę w to, że Bartosz Zmarzlik po raz drugi z rzędu zostanie Mistrzem Świata. Przy korzystnym układzie to właśnie już w piątek Polscy kibice będą mogli świętować zdobycie korony przez swojego rodaka, za co mocno trzymam kciuki – powiedziała Ilona Termińska. 

Od kilku sezonów toruńska runda SGP kończy zmagania zawodników, dzięki czemu to na Motoarenie wyłaniany jest ostatecznie Mistrz Świata, i nie inaczej będzie w tym roku. – Już od kilku tygodni nie mamy biletów na sobotni turniej. W tym miejscu pragnę jeszcze raz przypomnieć, że mamy możliwość maksymalnego zapełnienia stadionu w 50%. Zapewniam również, że wszystkie bilety zakupione przed pandemią zachowują swoją ważność. Już nie mogę się doczekać weekendowych turniejów! – zakończyła Prezes Klubu Sportowego Toruń.

Ceny biletów:

1.Strefa zielona / Green Zone:

– Normalny/Adult: 110 PLN;

– Ulgowy (do 18 roku życia)/Youth (up to 18 years): 70 PLN;

2. Strefa Niebieska / Blue Zone:

– Normalny/Adult: 170 PLN;

3.Strefa żółta / Yellow Zone:

– Normalny/Adult: 100 PLN;

4.Trybuna Główna/Strefa Czerwona:

– Loża 1 oraz Loża 2: 700 PLN;

– Sektory 0,1,2,3,4,5,6,7: 450 PLN;

*Program zawodów – 15 PLN;