Reprezentacja Czech zajęła szóste miejsce w finale Mistrzostw Europy Par do lat 19, które rozegrano w Gdańsku. Petr Chlupac wygrał trzy wyścigi i trzykrotnie był trzeci. Zawody wygrali Łotysze przed Polakami i Brytyjczykami.

I. Reprezentacja Łotwy – 28 pkt.
1. Ernest Matjuszonok – 7+2 (2*,-,3,2*,0,-)
2. Francis Gusts – 17+1 (3,3,2*,3,3,3)
15. Ricards Ansviesulis – 4 (2,2)

II. Reprezentacja Polski – 21 pkt.+3
5. Mateusz Cierniak – 14 (3,3,1,1,3,3)
6. Bartłomiej Kowalski – 5+2 (1,2*,0,-,-,2*)
17. Michał Curzytek – 2 (2,d)

III. Reprezentacja Wielkiej Brytanii – 21 pkt.+2
11. Drew Kemp – 15 (3,3,0,3,3,3)
12. Anders Rowe – 4+1 (1,2*,1,w,-,-)
20. Dan Glikes – 2 (2,u)

IV. Reprezentacja Danii – 17 pkt.
9. Jesper Knudsen – 8 (2,3,1,-,2,-)
10. Esben Hjerrild – 4 (0,-,3,1,-,u)
19. Emil Breum – 5 (1,2,1,1)

V. Reprezentacja Szwecji – 15 pkt.
7. Philip Hellstroem-Baengs – 10 (2,2,2,3,1,-)
8. Noel Wahlqvist – 3+1 (-,0,-,2*,0,1)
18. Casper Henriksson – 2 (0,0,2)

VI. Reprezentacja Czech – 13 pkt.
3. Petr Chlupac – 12 (1,1,3,3,1,3)
4. Daniel Klima – 1 (0,0,1,0,w,-)
16. Pavel Kuchar – 0 (0)

VII. Reprezentacja Niemiec – 11 pkt.
13. Ben Ernst – 2+1 (0,0,t,0,1,1*)
14. Norick Bloedorn – 9 (1,1,2,1,2,2)

Bieg po biegu:
1. (65,53) Gusts, Matjuszonok, Chlupac, Klima
2. (66,22) Cierniak, Hellstroem-Baengs, Kowalski, Henriksson
3. (66,50) Kemp, Knudsen, Rowe, Hjerrild
4. (66,15) Gusts, Ansviesulis, Bloedorn, Ernst
5. (67,25) Cierniak, Kowalski, Chlupac, Klima
6. (66,03) Knudsen, Hellstroem-Baengs, Breum, Wahlqvist
7. (67,22) Kemp, Rowe, Bloedorn, Ernst
8. (65,93) Matjuszonok, Gusts, Cierniak, Kowalski
9. (67,10) Chlupac, Hellstroem-Baengs, Klima, Henriksson
10. (67,40) Hjerrild, Bloedorn, Knudsen, Ernst (t)
11. (66,65) Gusts, Matjuszonok, Rowe, Kemp
12. (67,82) Chlupac, Breum, Hjerrild, Klima
13. (67,07) Kemp, Curzytek, Cierniak, Rowe (w/u)
14. (67,25) Hellstroem-Baengs, Wahlqvist, Bloedorn, Ernst
15. (67,40) Gusts, Knudsen, Breum, Matjuszonok
16. (67,25) Kemp, Glikes, Chlupac, Klima (w/u)
17. (67,88) Cierniak, Bloedorn, Ernst, Curzytek (d/4)
18. (67,59) Gusts, Ansviesulis, Hellstroem-Baengs, Wahlqvist
19. (68,04) Chlupac, Bloedorn, Ernst, Kuchar
20. (66,50) Cierniak, Kowalski, Breum, Hjerrild (u/3)
21. (67,25) Kemp, Henriksson, Wahlqvist, Glikes (u/4)
Bieg dodatkowy. (67,31) Cierniak, Kemp

wyniki za www.sportowefakty.wp.pl