YOUTUBE

X

TIKTOK

Drugi dzień Speedway Ekstraliga Camp 2022

Za uczestnikami Speedway Ekstraliga Camp drugi dzień wydarzenia. Tym razem adepci sportu żużlowego, oprócz treningów, mogli spotkać się na warsztatach z psycholog Julią Chomską – Kuffel. Nie zabrakło także gwiazd PGE Ekstraligi – Janusza Kołodzieja i Leona Madsena, którzy mogli pomóc młodym i przekazać cenne wskazówki.

Speedway Ekstraliga Camp – dzień drugi: https://youtu.be/T51OhuuW_oM

Jednym z uczestników Speedway Ekstraliga Camp jest syn byłego żużlowca, Briana Andersena, Mistrz Europy 250cc, Mikkel Andersen. Duńczyk w rozmowie ze speedwayekstraliga.pl opowiedział m. in. o: swoich początkach przygody ze speedwayem, sprzęcie i pasjach.

Mikkel Andersen był skazany na speedway od najmłodszych lat, ponieważ jest synem Indywidualnego Mistrza Świata Juniorów z 1991 roku, Briana Andersena. Młody Duńczyk pierwszy raz jazdy na motocyklu spróbował w wieku 4 lat. – Po raz pierwszy na motocykl wsiadłem, gdy miałem 4 lata – powiedział w rozmowie ze speedwayekstraliga.pl, Mikkel Andersen.

Duńczyk obecnie jeździ na motocyklach o pojemności 250cc. W niedzielę (10 lipca) Mikkel Andersen wygrał Puchar Europy 250cc, który rozegrany został na torze w Libercu. Trenerem Duńczyka jest jego ojciec, Brian, który jednocześnie odpowiada za przygotowanie silników swojemu synowi. Może to wydawać się dziwne, ale Mikkel nie wzoruje się na żadnym doświadczonym zawodniku i nie ma żużlowego idola.

Młody Duńczyk aktualnie skupia się głównie na treningach, udziale w zawodach i nauce, dlatego też nie dysponuje zbyt dużą ilością wolnego czasu i nie ma pozażużlowych pasji.

Żużel w Finlandii nie jest popularną dyscypliną sportu. Skąd, więc pomysł u młodego Fina na to, aby właśnie uprawiać speedway? – Zawsze jako dziecko chciałem spróbować jazdy na żużlu. Bardzo ekscytuje mnie jazda na motocyklu – powiedział w rozmowie ze speedwayekstraliga.pl Otto Raak. Młody adept pochodzi z niewielkiego fińskiego miasta, Varkaus i swoją przygodę z żużlem rozpoczął już 7 lat temu. – Po raz pierwszy na motocykl wsiadłem w 2015 roku, kiedy miałem 9 lat – dodał Fin.

Podczas każdych zawodów Finowi pomaga jego ojciec, który przyjechał razem z nim na Speedway Ekstraliga Camp, natomiast szkoleniowcem Otto Raaka jest Indywidualny Mistrz Finlandii na długim torze z 2016 roku, Ari-Pekka Mustonen. – Zarówno podczas zawodów jak i treningów pomaga mi mój tata, ale moim trenerem jest Ari-Pekka Mustonen – powiedział młody Fin.

Otto jeździ obecnie na motocyklach o pojemności 250cc na silnikach od Briana Kargera. – Zdecydowanie moim idolem jest Bartosz Zmarzlik – stwierdził Otto Raak. – Tak, jak wiele osób w moim wieku oglądam kilka sportów. Przede wszystkim lubię oglądać żużel na lodzie – przyznał Otto Raak.

Leon Madsen gościem Speedway Ekstraliga Camp. Duńczyk szykuje się do meczu z MOTOREM Lublin. – Trzeba zaczynać wcześnie, w Danii tak się dzieje z młodymi zawodnikami, sam też tak robiłem i mam wiele wspomnień z tego okresu. Takie przedsięwzięcia jak Speedway Ekstraliga Camp pomagają w szkoleniu – powiedział Leon Madsen.

Duńczyk przekazywał wskazówki na Motoarenie podczas drugiego dnia Campu. Wspomniał, że kiedy sam był dzieckiem, uczestniczył w jednych z zawodów, podczas których wyprowadzał do prezentacji Tony`ego Rickardssona. To także była dla niego wspaniała inspiracja do dorosłej kariery. – Jestem po wakacjach w Chorwacji, pełen sił i wiary w zwycięstwa. Zrobiliśmy postępy z moją drużyną zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa i po Campie szykuję się już do meczu w PGE Ekstralidze. Na pewno wejdziemy do rundy finałowej, w niedzielę jedziemy z Motorem Lublin i to pokaże w jakim jesteśmy miejscu, walcząc z najlepszą drużyną PGE Ekstraligi – wspomniał Leon Madsen.

Udostępnij