YOUTUBE

X

TIKTOK

EkstraligaTV: co w klubie? – APATOR Toruń, luty 2022

Krzysztof Gałańdziuk, dyrektor sportowy APATORA Toruń w rozmowie ze speedwayekstraliga.pl opowiedział m. in. o przygotowaniach do nadchodzącego sezonu, formacji juniorskiej i instalacji boksów w parku maszyn.

– Juniorzy mają regularne treningi. W Toruniu spotykamy się w każdy weekend, natomiast w tygodniu każdy trenuje indywidualnie. Zgodnie z regulaminem w tym roku, który został zmieniony w bardzo dużym zakresie, jeśli chodzi o same starty czy kategorie szkoleniowe. Mamy pierwsza drużynę, która jest priorytetem, jest też drużyna w U24 Ekstralidze oraz są zawodnicy jeżdżący w zawodach indywidualnych w kategorii 250 cc. Ponadto mamy chłopców w grupie miniżużla, czyli 80 cc i 125 cc. Nad tym wszystkim trzeba zapanować. Tak jak widać na kalendarzu wiszącym na ścianie, w którym każda rubryka jest wypełniona, to wiąże się z pracą, którą trzeba wykonać – powiedział Krzysztof Gałańdziuk.

– Chciałbym zauważyć, że w zeszłym roku BETARD SPARTA Wrocław zdobyła tytuł DMP de facto bez juniorów także nie zgadzam się, że jesteśmy na straconej pozycji, jeśli chodzi o młodzieżowców, dlatego że mamy Mateusza Affelta, który jest melodią przyszłości, bo dopiero w czerwcu będzie mógł brać udział w DMP, Krzysztofa Lewandowskiego, Denisa Zielińskiego i Karola Żupińskiego. Po tym jak widzę jak chłopcy trenują jestem zbudowany ich postawą i nie uważam, że jesteśmy gorsi. Oczywiście dorobek punktowy juniorów z ELTROX WŁÓKNIARZA Częstochowa czy MOTORU Lublin mówi sam za siebie, ale są to zawodnicy z dużymi osiągnięciami. Jednak to jest sport i nikt nie powiedział, że Krzysztof Lewandowski, Denis Zieliński czy Karol Żupiński nie mogą zacząć jeździć na takim samym poziomie. Tamci też kiedyś zaczynali – wyjaśnił włodarz APATORA Toruń.

https://www.youtube.com/watch?v=C4FKfKCWNKc

EkstraligaTV: co w klubie? (APATOR Toruń, luty 2022)

Udostępnij