Wszystko wskazuje na to, że sezon w eWinner 1. Lidze i 2. Lidze Żużlowej wystartuje. Działacze klubów podczas poniedziałkowych konsultacji z Główną Komisją Sportu Żużlowego przekazali, że są gotowi podjąć wyzwanie.

– Wszystkie kluby pierwszoligowe zadeklarowały chęć startów w tegorocznych rozgrywkach. Są gotowi podjąć wyzwanie. A to oznacza, że rozgrywki powinny ruszyć w terminach, które wcześniej komunikowaliśmy – mówi Zbigniew Fiałkowski wiceprzewodniczący GKSŻ. Dodajmy, że start eWinner 1. Ligi został zaplanowany na połowę lipca. Taki scenariusz zakłada, że sezon 2020 będzie składać się tylko z rundy zasadniczej.

Przedstawiciele GKSŻ pytali działaczy o kwestie finansowe. Sytuacja w klubach eWinner 1. Ligi jest na ten moment trudna. Działacze nie zamierzają się jednak poddawać. Wiedzą, że czeka ich trudna walka o domknięcie budżetów, ale wszystkie kluby chcą ją podjać, bo na szali leży przyszłość całego polskiego żużla.

– Już teraz wiemy, że po drodze napotkamy z całą pewnością na wiele kolejnych problemów, ale powiedzieliśmy sobie wspólnie, że będziemy je krok po kroku rozwiązywać. Chcemy uratować te rozgrywki – podkreśla Piotr Szymański, przewodniczący GKSŻ.

Dodajmy, że podobne stanowisko przedstawiły kluby 2. Ligi Żużlowej. W najniższej klasie rozgrywkowej sezon miałby ruszyć z początkiem sierpnia.

Źródło: www.polskizuzel.pl