W poniedziałek Główna Komisja Sportu Żużlowego wróciła do konsultacji z klubami pierwszej i drugiej ligi. Konkretnych decyzji jeszcze nie ma, ale jest wola odjechania sezonu 2020. Muszą jednak zostać spełnione pewne warunki.

– Najpierw rozmawialiśmy z Krzysztofem Cegielskim. Następnie z klubami pierwszej ligi, a na końcu z drugą ligą. Wymieniliśmy się poglądami i wstępnie wiemy, jak mogłyby wyglądać rozgrywki – mówi nam Zbigniew Fiałkowski, wiceprzewodniczący GKSŻ.

Władze żużlowej centrali nie chcą na razie niczego przesądzać, ale na ten moment w kwestii rozegrania sezonu 2020 w pierwszej lidze panuje optymizm. – Najważniejsza informacja jest taka, że większość klubów rozważa jazdę, o ile otrzyma odpowiednie wsparcie finansowe – podkreśla Fiałkowski i mówi, jakie będą kolejne działania GKSŻ.

– We wtorek odbędzie się telekonferencja klubów PGE Ekstraligi. A w środę przewodniczący Piotr Szymański będzie rozmawiać z prezesem Wojciechem Stępniewskim. W czwartek wracamy do rozmów z klubami. Liczymy, że wtedy wszyscy się ostatecznie określą. Jeszcze raz jednak podkreślam, że już teraz widać dobrą wolę. Oczywiście, konieczne będzie spełnienie kilku warunków. Tym najważniejszym jest wsparcie finansowe dla klubów – przekonuje wiceprzewodniczący.

Warto również dodać, że GKSŻ planuje rozmowy z platformą Canal+, która nabyła prawa telewizyjne do pierwszej ligi. – Takie rozmowy się odbędą, ale najpierw potrzebujemy zdecydowanego stanowiska klubów – podsumowuje Fiałkowski.