Drużyna eWinner Apatora Toruń pewnie pokonała u siebie w Derbach Pomorza ekipę Abramczyk Polonii Bydgoszcz 54:36. Jest to minimalnie najniższe zwycięstwo “Aniołów” w domowym meczu, ale trudno na tej podstawie wyciągać jakiekolwiek wnioski. Podopieczni Tomasza Bajerskiego wygrali wszystkie osiem spotkań w tym sezonie i mają aż sześć punktów przewagi nad zespołem zajmującym drugie miejsce w tabeli. Średnie drużynowe “Aniołów”, wobec kolejnego wysokiego zwycięstwa, nie uległy większym zmianom.

Właściwie od początku sezonu najwięcej punktów dla eWinner Apatora Toruń zdobywają seniorzy i obcokrajowych, ale w meczach na Motoarenie rośnie udział Polaków i juniorów.

Po raz siódmy w ośmiu meczach wygraliśmy podwójnie bieg trzeci spotkania. Tylko przeciwko gdańszczanom padł wynik 4:2 dla torunian. Wreszcie dobiliśmy do średniej 3,00 pkt./bieg w wyścigu dwunastym i obecnie we wszystkich biegach meczu zdobywamy średnio co najmniej trzy punkty bez bonusów, czyli statystycznie wygrywamy wszystkie starcia.

Do tej pory w meczu “Aniołów” nie było ani jednego wyniku niekompletnego, co oznacza, że we wszystkich wyścigach rozdano komplet sześciu punktów, gdyż do mety zawsze dojeżdżało co najmniej trzech zawodników. W Derbach Pomorza rozegranych na Motoarenie odnieśliśmy najmniej podwójnych zwycięstw (4 przy średniej prawie 6), ale za to aż pięciokrotnie wygrywaliśmy w stosunku 4:2. Ponieśliśmy również jedną porażkę podwójną, która była siódmą w ośmiu tegorocznych meczach, co daje nam średnio poniżej jednej przegranej 1:5 na mecz.

W starciu z bydgoszczanami odnieśliśmy jedenaście zwycięstw indywidualnych, czyli właściwie dobiliśmy do swojej średniej, która obecnie wynosi 11,375 trójki na mecz. Wygraliśmy 91 ze 120 biegów w ośmiu spotkaniach, co daje średnio 75,8% wyścigów wygranych. Torunianie zajmowali też 35 razy miejsce czwarte i ośmiokrotnie nie ukończyli biegów, czyli średnio 5,375 raza na mecz nie zdobywali punktów.