Za nami drugi etap konsultacji GKSŻ z klubami pierwszej i drugiej ligi. Po rozmowach z działaczami doszło do kilku ważnych ustaleń. Wiemy, kiedy najpóźniej muszą ruszyć rozgrywki w I i II lidze, żeby udało się odjechać sezon 2020. 

– Mamy pełne porozumienie co do daty granicznej startu pierwszej i drugiej ligi – mówi Piotr Szymański, przewodniczący GKSŻ. – Nasze zdanie jest identyczne z wnioskiem prezesów. Pierwsza liga musi wystartować najpóźniej na samym początku sierpnia, a druga liga z początkiem września. Z przeprowadzonej analizy terminów wynika, że wtedy możemy jeszcze odjechać sezon 2020, jednak najprawdopodobniej już bez fazy play-off – dodaje.

W trakcie konsultacji były rozważane różne scenariusze. GKSŻ zapoznała się z wszystkimi pisemnymi wnioskami klubów i zapewniła, że nadal będzie z działaczami w stałym kontakcie. Warto również dodać, że prezesi jasno określili swoje stanowisko dotyczące rozgrywania meczów bez udziału kibiców, a także w kwestii spadków i awansów.

– W tych kwestiach nie ma żadnych zmian. Prezesi pierwszej i drugiej ligi nie wyobrażają sobie jazdy bez udziału publiczności. Poza tym z ich punktu widzenia konieczny jest system, który zakłada spadki i awanse. Wszyscy podkreślili, że nie wyobrażają sobie innego rozwiązania. Teraz pozostaje nam czekać na rozwój sytuacji w kraju. Do konsultacji z działaczami jednak na pewno niebawem wrócimy – dodaje Zbigniew Fiałkowski, wiceprzewodniczący GKSŻ.

– Chciałbym również podkreślić, że naszą intencją jest odjechanie sezonu 2020. Na ten moment nie bierzemy pod uwagę innego scenariusza. Będziemy robić wszystko, żeby rozgrywki pierwszej i drugiej ruszyły jak najszybciej – podsumowuje Piotr Szymański.

Źródło: www.polskizuzel.pl