3 i 4 kwietnia zainaugurowane zostaną tegoroczne rozgrywki PGE Ekstraligi. Znane są już godziny meczów zaplanowanych na sobotę i niedzielę, a także 2. kolejki rozgrywkowej. Ze względu na Święta Wielkanocne pierwsze mecze nowego sezonu nie zostaną rozegrane w piątek, jak to będzie miało miejsce w większości przypadków kolejnych rund rozgrywkowych, ale w sobotę i niedzielę.

Pierwszy mecz PGE Ekstraligi 2021 odbędzie się w Lublinie, gdzie miejscowy MOTOR podejmie ELTROX WŁÓKNIARZA Częstochowa (pierwszy wyścig zawodów o godz. 18:00, a przedmeczowe studio TV od godz. 17:00 UWAGA Eleven Sports 2). Tego samego dnia ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM Grudziądz rozegra spotkanie z BETARD SPARTĄ Wrocław (studio TV od godz. 20:15, pierwszy wyścig o godz. 20:30 UWAGA Eleven Sports 2).

W niedzielę EWINNER APATOR Toruń zmierzy się z FALUBAZEM Zielona Góra (studio TV od godz. 16:00, a pierwszy wyścig od godz. 16:30), a potem FOGO UNIA Leszno podejmie MOJE BERMUDY STAL Gorzów (pierwszy wyścig o godz. 19:15, a studio od godz. 18:45). Oba mecze transmitować będzie nSport+.

W 2. kolejce PGE Ekstraligi nastąpi powrót do rytmu piątkowo – niedzielnego. 9 kwietnia FALUBAZ Zielona Góra rozegra mecz z ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM Grudziądz (godz. 18:00), a BETARD SPARTA Wrocław z EWINNER APATOREM Toruń (godz. 20:30). Mecze w Eleven Sports 1.

Dwa dni później zapanowano mecze transmitowane przez nSport+: MOJE BERMUDY STAL Gorzów – MOTOR Lublin (godz. 16:30) i ELTROX WŁÓKNIARZA Częstochowa – FOGO UNIA Leszno (godz. 19:15).

Zasady odwoływania meczów w związku z COVID-19

Ekstraliga Żużlowa sp. z o.o. zgodnie z art. 738 Regulaminu DMP informuje, że na podstawie art. 731 DMP odwoła mecz lub mecze z udziałem drużyny klubu w przypadku, gdy stwierdzony zostanie pozytywny wynik testu na obecność koronowirusa SARS-CoV-2 wykonany zgodnie z zasadami i w terminie określonym w Regulaminie Sanitarnym PZM.

Co najmniej dwóch zawodników spośród pięciu z najwyższymi średnimi indywidualnymi (SI) w składzie aktualnej na dzień zawodów kadry klubu lub:
* u co najmniej dwóch krajowych zawodników młodzieżowych z najwyższymi średnimi indywidualnymi (SI) w składzie aktualnej kadry klubu, a w przypadku braku średniej (SI) u zawodnika lub zawodników według zasady, że klub posiadać będzie w kadrze mniej niż 2 krajowych zawodników młodzieżowych zdolnych do uczestnictwa w zawodach (niezdolność do jazdy zawodnika młodzieżowego spowodowana innymi przyczynami niż zachorowanie na COVID-19 nie będzie stanowiła podstawy do odwołania meczu lub meczów danej drużyny).
* W przypadkach o których mowa powyżej klub ma obowiązek przesłać niezwłocznie taką informację do podmiotu zarządzającego wraz z wynikami.