Robert Lambert został niedawno oficjalnie zawodnikiem eWinner Apatora Toruń na sezon 2021. „Lambo” zajmie miejsce przeznaczone dla żużlowca do lat 24, gdyż wchodzi właśnie w 23. rok życia. Lambert jest aktualnym Indywidualnym Mistrzem Europy. Tytuł ten wywalczył na toruńskiej Motoarenie i zapewnił sobie starty jako pełnoprawny uczestnik cyklu Grand Prix.

Robert Lambert urodził się 5 kwietnia 1998 roku w Norwich. Swoją karierę rozpoczął w bardzo młodym wieku na Wyspach Brytyjskich, ale szybko wyjechał do Niemiec, gdzie tak naprawdę wchodził w dorosłe żużlowe życie. „Lambo” osiągnął praktycznie wszystko w młodzieżowym speedwayu brytyjskim, a od kilku lat mocno zaznaczył swoją obecność na arenie międzynarodowej.

Oprócz tytułów mistrzowskich wśród seniorów i juniorów, Lambert wywalczył także Indywidualne Mistrzostwo Europy Juniorów i zdobył brązowy medal Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów. Wystartował w dziesięciu turniejach Grand Prix, ale nie zaliczył jeszcze awansu do finału.

W minionym sezonie, Robert Lambert zdobył Indywidualne Mistrzostwo Europy odbierając złoty medal na toruńskiej MotoArenie.

Swoją karierę w polskiej lidze zaczynał od występów w Lublinie, by następnie przenieść się do Rybnika. W zeszłym sezonie był prawdziwą gwiazdą ekipy ROW-u, zwłaszcza na początku sezonu. Brytyjczyk może być bardzo solidnym wzmocnieniem naszego składu i aspirować do miana najlepszego żużlowca do lat 24.

Robert Lambert będzie szóstym żużlowcem angielskim, który założy żółto-niebiesko-biały plastron. Wcześniej nasza barwy reprezentowali Mark Loram, Simon Stead, David Norris, Andy Smith i Edward Kenneth.