W piątek i sobotę, 18 i 19 września na praskiej Markecie odbyły się dwa turnieje Grand Prix Czech, czyli piąta i szósta odsłona tegorocznej rywalizacji o Indywidualne Mistrzostwo Świata na żużlu. W obu turniejach zwyciężył Bartosz Zmarzlik i objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Wydaje się, że przed zawodami na Motoarenie, jeśli nie przydarzą się żadne kontuzje i nieprzewidziane sytuacje, medale rozdzielą między siebie właśnie Zmarzlik oraz Fredrik Lindgren i Tai Woffinden. Jason Doyle w pierwszym praskim turnieju był szósty po wykluczeniu za drugie ostrzeżenie w półfinale. Drugiego dnia Australijczyk stanął na trzecim stopniu podium.

Pierwszy turniej Grand Prix w Pradze – piątek, 18 września 2020

Klasyfikacja końcowa 1. turnieju Grand Prix w Pradze (5. turnieju IMŚ):
1. Bartosz Zmarzlik Polska) – 17 (3,3,2,1,2,3,3) – 20
2. Tai Woffinden (Wielka Brytania) – 12 (t,2,2,2,2,2,2) – 18
3. Martin Vaculik (Słowacja) – 13 (2,1,3,1,3,2,1) – 16
4. Emil Sajfutdinow (Rosja) – 11 (0,0,3,2,3,3,0) – 14
5. Fredrik Lindgren (Szwecja) – 9 (1,3,1,3,0,1) – 12
6. Jason Doyle (Australia) – 13 (2,3,3,3,2,w) – 11
7. Artiom Łaguta (Rosja) – 13 (2,2,3,3,3,0) – 10
8. Leon Madsen (Dania) – 9 (3,w,0,3,3,w) – 9
9. Max Fricke (Australia) – 8 (1,2,2,2,1) – 8
10. Patryk Dudek (Polska) – 7 (3,2,0,2,0) – 7
11. Mikkel Michelsen (Dania) – 7 (2,3,1,0,1) – 6
12. Maciej Janowski Polska) – 6 (3,1,1,1,t) – 5
13. Niels Kristian Iversen (Dania) – 5 (0,1,1,1,2) – 4
14. Matej Zagar (Słowenia) – 4 (1,0,2,d,1) – 3
15. Antonio Lindbaeck (Szwecja) – 2 (0,1,0,0,1) – 2
16. Eduard Krcmar (Czechy) – 1 (1,0) – 1
17. Vaclav Milik (Czechy) – 0 (0,0,d,d,0) – 0
18. Jan Kvech (Czechy) – 0 (0) – 0

Bieg po biegu:
1. Zmarzlik, Michelsen, Krcmar (Woffinden – t), Milik
2. Dudek, Łaguta, Zagar, Sajfutdinow
3. Madsen, Doyle, Fricke, Lindbaeck
4. Janowski, Vaculik, Lindgren, Iversen
5. Michelsen, Fricke, Iversen, Sajfutdinow
6. Doyle, Woffinden, Janowski, Zagar
7. Lindgren, Dudek, Lindbaeck, Milik
8. Zmarzlik, Łaguta, Vaculik, Kvech (Madsen – w)
9. Vaculik, Zagar, Michelsen, Lindbaeck
10. Sajfutdinow, Woffinden, Lindgren, Madsen
11. Łaguta, Fricke, Janowski, Milik (d/4)
12. Doyle, Zmarzlik, Iversen, Dudek
13. Madsen, Dudek, Janowski, Michelsen
14. Łaguta, Woffinden, Iversen, Lindbaeck
15. Doyle, Sajfutdinow, Vaculik, Milik (d/4)
16. Lindgren, Fricke, Zmarzlik, Zagar (d/4)
17. Łaguta, Doyle, Michelsen, Lindgren
18. Vaculik, Woffinden, Fricke, Dudek
19. Madsen, Iversen, Zagar, Milik
20. Sajfutdinow, Zmarzlik, Lindbaeck, Krcmar (Janowski – t)

Półfinały:
21. Sajfutdinow, Vaculik, Lindgren, Łaguta
22. Zmarzlik, Woffinden, Doyle (w), Madsen (w)

Finał:
23. Zmarzlik, Woffinden, Vaculik, Sajfutdinow

Drugi turniej Grand Prix w Pradze – sobota, 19 września 2020

Klasyfikacja końcowa 2. turnieju Grand Prix w Pradze (6. turnieju IMŚ):
1. Bartosz Zmarzlik – 19 (3,3,3,2,2,3,3) + 1 miejsce w finale – 20 punktów Grand Prix
2. Tai Woffinden – 16 (3,3,2,1,3,2,2) + 2 miejsce w finale – 18 punktów Grand Prix
3. Jason Doyle – 12 (1,2,0,3,3,2,1) + 3 miejsce w finale – 16 punktów Grand Prix
4. Fredrik Lindgren – 15 (3,2,3,2,2,3,0) + 4 miejsce w finale – 14 punktów Grand Prix
5. Martin Vaculik – 11 (2,3,3,0,2,1) – 13 punktów Grand Prix
6. Maciej Janowski – 10 (3,3,1,0,3,d) – 12 punktów Grand Prix
7. Leon Madsen – 9 (1,1,2,1,3,1) – 11 punktów Grand Prix
8. Emil Sajfutdinow – 7 (1,1,0,3,2,0) – 10 punktów Grand Prix
9. Max Fricke – 7 (2,0,2,2,1) – 8 punktów Grand Prix
10. Matej Zagar – 7 (2,2,1,1,1) – 7 punktów Grand Prix
11. Patryk Dudek – 6 (2,0,0,3,1) – 6 punktów Grand Prix
12. Artiom Łaguta – 6 (0,1,1,3,1) – 5 punktów Grand Prix
13. Antonio Lindbaeck – 5 (0,1,2,2,0) – 4 punkty Grand Prix
14. Mikkel Michelsen – 3 (0,0,3,0,0) – 3 punkty Grand Prix
15. Niels Kristian Iversen – 3 (1,0,1,1,w) – 2 punkty Grand Prix
16. Vaclav Milik – 2 (0,2,0,0,-) – 1 punkt Grand Prix
17. Eduard Krcmar – 0 (0) – 0 punktów Grand Prix
18. Jan Kvech – NS – 0 punktów Grand Prix

Bieg po biegu:
1. Woffinden, Fricke, Madsen, Lindbaeck
2. Zmarzlik, Vaculik, Doyle, Michelsen
3. Lindgren, Dudek, Sajfutdinow, Milik
4. Janowski, Zagar, Iversen, Łaguta
5. Woffinden, Milik, Łaguta, Michelsen
6. Janowski, Doyle, Madsen, Dudek
7. Zmarzlik, Lindgren, Lindbaeck, Iversen
8. Vaculik, Zagar, Sajfutdinow, Fricke
9. Lindgren, Woffinden, Zagar, Doyle
10. Michelsen, Madsen, Iversen, Sajfutdinow
11. Vaculik, Lindbaeck, Janowski, Milik
12. Zmarzlik, Fricke, Łaguta, Dudek
13. Sajfutdinow, Zmarzlik, Woffinden, Janowski
14. Łaguta, Lindgren, Madsen, Vaculik
15. Dudek, Lindbaeck, Zagar, Michelsen
16. Doyle, Fricke, Iversen, Milik
17. Woffinden, Vaculik, Dudek, Iversen (w)
18. Madsen, Zmarzlik, Zagar, Krcmar
19. Doyle, Sajfutdinow, Łaguta, Lindbaeck
20. Janowski, Lindgren, Fricke, Michelsen

Półfinały:
21. Zmarzlik, Doyle, Madsen, Janowski (d)
22. Lindgren, Woffinden, Vaculik, Sajfutdinow

Finał:
23. Zmarzlik, Woffinden, Doyle, Lindgren

wyniki za www.sportowefakty.wp.pl