niedzielę, 16 maja o godz. 15:15, po raz pierwszy w tym sezonie z kibicami, drużyna eWinner Apatora Toruń podejmie na Motoarenie ekipę Eltrox Włókniarza Częstochowa. Pomimo słabej dotychczasowej postawy gości i niezłej dyspozycji torunian, bardzo trudno wskazać faworyta niedzielnego spotkania. Żaden wynik nie będzie niespodzianką, ale my, jak zawsze, postaramy się najlepiej, jak to tylko możliwe, aby zapisać na swoim koncie trzecie zwycięstwo i oddalić się od strefy spadkowej już na bezpieczną odległość.

Drużyna z Częstochowy spisuje się w tym sezonie zdecydowanie poniżej oczekiwań. Z czterech meczów, aż trzy pojechała u siebie i dwa przegrała (z leszczynianami 41:49 i wrocławianami 38:52). Częstochowianie doznali też porażki w Lublinie, a jedyne zwycięstwo odnieśli na własnym torze pokonując zielonogórzan.

Torunianie z kolei spisują się w tym roku powyżej oczekiwań. Na Motoarenie bez problemów pokonaliśmy ekipę z Zielonej Góry i grudziądzan. Na wyjeździe korzystnie pokazaliśmy się we Wrocławiu, choć gospodarze zwyciężyli dość wysoko. Przegraliśmy też w Lesznie, ale wynik tego spotkania ważył się do ostatniego wyścigu.

W niedzielę, wreszcie w obecności kibiców, chcemy podtrzymać zwycięską passę u siebie i pokonać zespół z Częstochowy. Wiemy jednak, że będzie to bardzo ciężkie zadanie. Zwycięstwo pozwoli nam jednak oddalić się od strefy spadkowej, co jest naszym podstawowym celem na ten sezon.

Bądźcie z nami, dopingujcie i trzymajcie kciuki!

Eltrox Włókniarz Częstochowa
1. Leon Madsen
2. Jonas Jeppesen
3. Bartosz Smektała
4. Kacper Woryna
5. Fredrik Lindgren
6. Jakub Miśkowiak
7. Bartłomiej Kowalski

eWinner Apator Toruń
9. Paweł Przedpełski
10. Jack Holder
11. Adrian Miedziński
12. Petr Chlupac
13. Chris Holder
14. Justin Stolp
15. Krzysztof Lewandowski