Historia spotkań ostrowsko-toruńskich liczy zaledwie siedem meczów zakończonych zwycięstwami drużyny “Aniołów”. Najwyższą domową wygraną nasza drużyna zanotowała w 1998 roku (66:24), a bardzo wysoki wynik pierwszego starcia w tym sezonie na Motoarenie (63:27) to dopiero trzeci najwyższy rezultat w historii tych pojedynków. Na wyjazdach dwukrotnie wygrywaliśmy 58:32, ale w sezonie 1998, po zmiażdżeniu rywali przy Broniewskiegpo 98, na stadionie przy Piłsudskiego 64 zwyciężyliśmy zaledwie dwoma punktami, choć kontuzji uległ wówczas Ryan Sullivan. W Ostrowie zatem wcale nie musi być lekko, łatwo i przyjemnie.

Drużyna Mariusza Staszewskiego w tym sezonie wygrała wszystkie domowe spotkania, a wszystkie wyjazdowe zakończyły się ich porażkami. Ostrowianie to w tym sezonie typowa ekipa własnego toru.

W sezonie 1989, w historycznie pierwszym starciu ostrowsko-toruńskim w Wielkopolsce, “Anioły” wygrały 58:32. Czwórka naszych żużlowców wywalczyła dwucyfrowe zdobycze punktowe, ale żaden nie pokusił się o komplet: Wojciech Żabiałowicz (12), Jacek Krzyżaniak (11+3), Mirosław Kowalik (11+1) i Krzysztof Kuczwalski (11). Po stronie gospodarzy, jedynie Ryszard Małecki i Marek Garsztka potrafili indywidualnie triumfować.

Rewanżowe spotkanie w Ostrowie miało dziwny przebieg. Po dwunastu biegach zespół ówczesnej Iskry prowadził już 40:32, ale trzy kolejne wyścigi ekipa toruńska wygrała 14:4. Wpływ na taki stan rzeczy miał z pewnością uraz lidera Apatora – Ryana Sullivana, który zdobył tylko trzy punkty w jednym starcie. Zwycięstwo torunianom zapewnili Jacek Krzyżaniak i Robert Kościecha pokonując Marka Lorama i Pawła Łęckiego.

W sezonie 2006 zespoły z Torunia i Ostrowa rywalizowały o miejsce w najwyższej polskiej klasie rozgrywkowej. W pierwszym starciu rozegranym na torze w Wielkopolsce, zespół toruński wygrał 50:40 rozstrzygając praktycznie kwestię wyniku dwumeczu. Najlepszymi żużlowcami po stronie toruńskiej byli Wiesław Jaguś, Bjarne Pedersen i Adrian Miedziński. Dla gospodarzy najwięcej punktów przywieźli Peter Karlsson i Tomasz Jęrzejak.