Dobrze zaprezentował się Petr Chlupac w Otwartych Indywidualnych Mistrzostwach Słowacji, które rozegrano w Żarnovicy. Czech zdobył piętnaście punktów w części zasadniczej turnieju i był drugi w półfinale, ale w wyścigu finałowym przyjechał ostatni. Zawody rozegrano według niecodziennej tabelki dla dwudziestu zawodników startujących po pięciu w każdym biegu (punktacja: 4-3-2-1-0). Turniej wygrał z kompletem zwycięstw Martin Vaculik.

Klasyfikacja końcowa:
1. Martin Vaculik (Słowacja) – 20 (4,4,4,4,4) – 1. w finale
2. Jan Kvech (Czechy) – 18+4+3 (3,4,4,3,4) – 2. w finale
3. Nick Skorja (Słowenia) – 18+4+2 (4,3,3,4,4) – 3. w finale
4. Matic Ivacic (Słowenia) – 17+3+1 (3,4,4,3,3) – 4. w finale
5. Petr Chlupac (Czechy) – 15+3+0 (3,4,3,2,3) – 5. w finale
6. Daniel Klima (Czechy) – 14+3 (3,3,4,2,2)
7. Brayden McGuinness (Australia) – 12+3 (1,3,3,3,2)
8. Anze Grmek (Słowenia) – 16+1 (4,2,3,4,3)
9. Jan Macek (Czechy) – 12+1 (4,2,2,2,2)
10. Milen Manev (Bułgaria) – 9+0 (0,2,1,2,4)
11. Martin Malek (Czechy) – 9+0 (2,w,2,4,1)
12. Denis Stojs (Słowenia) – 7 (2,2,w,0,3)
13. Ondrej Smetana (Czechy) – 7 (1,3,2,1,u)
14. Roland Kovacs (Węgry) – 7 (2,1,2,0,2)
15. Dennis Fazekas (Węgry) – 5 (0,d,1,3,1)
16. Miran Praznik (Słowenia) – 5 (1,1,1,1,1)
17. Jakub Valković (Słowacja) – 4 (2,1,u,1,d)
18. Mark Barany (Węgry) – 3 (1,0,1,1,d)
19. Norbert Magosi (Węgry) – 0 (0,d,-,-,-)
20. Szabolcs Uveges (Węgry) – 0 (u,-,-,-,-)

Bieg po biegu:
1. Skorja, Chlupac, Kovacs, Praznik, Fazekas
2. Macek, Ivacic, Malek, Smetana, Manev
3. Grmek, Klima, Valković, Barany, Uveges (u)
4. Vaculik, Kvech, Stojs, McGuinness, Magosi
5. Chlupac, McGuinness, Macek, Praznik, Barany
6. Kvech, Smetana, Manev, Kovacs
7. Ivacic, Skorja, Grmek, Valkovic, Magosi (d)
8. Vaculik, Klima, Stojs, Malek (w), Fazekas (d)
9. Kvech, Grmek, Malek, Praznik, Stojs (w)
10. Klima, Chlupac, Kovacs, Barany
11. Vaculik, Skorja, Macek, Manev
12. Ivacic, McGuinness, Smetana, Fazekas, Valkovic (u)
13. Vaculik, Ivacic, Klima, Praznik
14. Malek, McGuinness, Macek, Valkovic, Kovacs
15. Skorja, Kvech, Chlupac, Smetana, Stojs
16. Grmek, Fazekas, Manev, Barany
17. Manev, Stojs, Macek, Praznik
18. Vaculik, Ivacic, Kovacs, Smetana (u), Barany (d)
19. Skorja, Grmek, McGuinness, Malek
20. Kvech, Chlupac, Klima, Fazekas, Valković (d)

Półfinały:
21. Kvech, Ivacic, Klima, Macek, Malek
22. Skorja, Chlupac, McGuinness, Grmek, Manev

Finał:
23. Vaculik, Kvech, Skorja, Ivacic, Chlupac

wyniki za www.sportowefakty.wp.pl