… w związku z odbywającym się dzień wcześniej, w sobotę, 20 sierpnia Grand Prix Challenge w Glasgow i mogącymi wystąpić problemami logistycznymi w dotarciu na mecz, Ekstraliga Żużlowa sp. z o.o. zastrzegła sobie prawo do bieżącej decyzji o zmianie godziny rozpoczęcia meczu w Toruniu. Aktualnie więc pierwsze spotkanie ćwierćfinałowe pomiędzy For Nature Solutions Apator Toruń – Moje Bermudy Stal Gorzów rozpocznie się w o godz. 16:15, ale może to nastąpić później.

Wszystko przez występ aż pięciu żużlowców uczestniczących w tym meczu w sobotnim Grand Prix Challenge: Jack Holder i Robert Lambert oraz Szymon Woźniak, Anders Thomsen i Martin Vaculik.

Pierwotnie kalendarz sportu żużlowego przewidywał, że wszystkie trzy mecze pierwszych ćwierćfinałów PGE Ekstraligi odbędą się jednego dnia – 21 sierpnia w godzinach 14:00, 16:30 i 19:15. – Biorąc pod uwagę logistykę i potencjalne zagrożenia dotyczące przelotów, fakt, iż w Glasgow zawody rozpoczynać będą się o godzinie 19:00 czasu lokalnego, w porozumieniu z CANAL+, ELEVEN SPORTS, a także organizatorami meczów, mając na uwadze aktualne połączenia lotnicze Wielkiej Brytanii z Polską, podjęliśmy decyzję o rozegraniu jednego meczu 19 sierpnia, a tym samym skorzystaliśmy również z przysługujących PGE Ekstralidze slotów, które obejmują dla naszych rozgrywek piątki i niedziele – powiedział Wojciech Stępniewski, Prezes Ekstraligi Żużlowej.

Terminy pierwszych meczów ćwierćfinałowych:

19.08.2022 (piątek), godz. 20:30
FOGO UNIA Leszno – MOTOR Lublin (ELEVEN SPORTS 1)

21.08.2022 (niedziela), godz. 16:15
FOR NATURE SOLUTIONS APATOR Toruń – MOJE BERMUDY STAL Gorzów (ELEVEN SPORTS 1)
W związku z Grand Prix Challenge w Glasgow 20.08.2022 i mogącymi wystąpić problemami logistycznymi w dotarciu na mecz, Ekstraliga Żużlowa sp. z o.o. zastrzega sobie prawo do bieżącej decyzji o zmianie godziny rozpoczęcia meczu w Toruniu.

21.08.2022 (niedziela), godz. 19:15
BETARD SPARTA Wrocław – ZIELONA-ENERGIA.COM WŁÓKNIARZ Częstochowa (CANAL+ SPORT 5)