PGE Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi odbędą się 15 sierpnia (sobota), o godz. 19:15 na toruńskiej MotoArenie. Transmisję z zawodów przeprowadzi nSport+.

– To już siódma edycja zawodów, które na stałe wpisały się do żużlowego kalendarza i stały się tradycją. Po raz pierwszy PGE IMME odbędzie się w Toruniu, na torze – który wszyscy znamy i po którym spodziewamy się bardzo dobrych warunków do stworzenia doskonałego widowiska – powiedział Wojciech Stępniewski, Prezes Ekstraligi Żużlowej. – Ten sezon jest szczególny. Zawodnicy mają zdecydowanie mniej okazji do zaprezentowania swoich żużlowych umiejętności kibicom, a więc PGE IMME będzie na pewno nie tylko turniejem prestiżowym, ale również ważnym z punktu widzenia sportowej formy zawodników. Dziękuję włodarzom miasta za życzliwe przyjęcie zawodników na MotoArenie, spodziewam się, że wraz z lokalnym organizatorem zawodów, marką Speedwayevents.pl zapewnimy kibicom na stadionie oraz przed telewizorami naprawdę atrakcyjne zawody, w których wystartują najlepsi żużlowcy na świecie.

Maciej Polny, prezes KFSport, właściciela marki Speedwayevents.pl dodał: – Po czterech latach gdańskich edycji turnieju postanowiliśmy wspólnie z PGE Ekstraligą zmienić jego lokalizację. Wybór padł na Toruń, miasto mocno z żużlem związane, dysponujące nowoczesnym obiektem i z pewnością zasługujące na zawody tej rangi. W tym roku miejscowy klub będzie jeździł w zmaganiach eWinner 1. Ligi, dlatego możliwość obejrzenia najlepszych z najlepszych będzie z pewnością gratką dla fanów speedwaya z Grodu Kopernika, ale liczymy, że zgodnie z tradycją, na Motoarenę przybędą kibice z różnych części Polski. PGE IMME to najlepiej obsadzona impreza w Polsce, gwarantująca najwyższy poziom sportowych emocji. Już dziś zapraszamy 15 sierpnia do Torunia!

Szczegółowe informacje związane z zawodami zostaną podane wkrótce. Termin rozpoczęcia sprzedaży biletów to 15 lipca. Bilety będzie można kupować na stronie internetowej https://speedwayekstraliga.us8.list-manage.com/track/click?u=437223c34509528fc7e7cd774&id=468ecb329d&e=c937fa7c30

Zawody będą rozgrywane według regulaminu sanitarnego PZM https://speedwayekstraliga.us8.list-manage.com/track/click?u=437223c34509528fc7e7cd774&id=95c244bed8&e=c937fa7c30