Robert Lambert zdobył dziewięć punktów w sześciu startach dla Lejonen Gislaved w wysoko przegranym spotkaniu z Dackarna Malilla. Adrian Miedziński natomiast wywalczył sześć “oczek” z bonusem w pięciu biegach dla Rospiggarna Hallstavik w zwycięskim meczu w Vetlandzie.

Dackarna Malilla – Lejonen Gislaved 56:34

Dackarna Malilla – 56 pkt.
1. Tai Woffinden – 13 (3,2,3,3,2)
2. Maciej Janowski – 5+3 (0,1*,2*,2*,0)
3. Jacob Thorssell – 12+2 (3,3,2*,3,1*)
4. Rasmus Jensen – 9+1 (2*,1,3,0,3)
5. Jason Doyle – 12 (3,d,3,3,3)
6. Ricky Kling – 5+1 (1,1,2*,1)
7. Avon Van Dyck – 0 (0)

Lejonen Gislaved – 34 pkt.
1. Oliver Berntzon – 3+1 (1*,w,t,0,2)
2. Robert Lambert – 9 (2,2,1,2,2,0)
3. Nicolai Klindt – 4+1 (0,2*,0,-,2)
4. Jakub Miśkowiak – 7+1 (1,3,1,1,1*)
5. Rohan Tungate – 10+1 (2,3,1,1*,0,3)
6. Linus Ekloef – 0 (0,-,0,-,-)
7. Casper Henriksson – 1+1 (0,0,1*)

Bieg po biegu:
1. (56,30) Woffinden, Lambert, Berntzon, Janowski – 3:3 – (3:3)
2. (57,70) Thorssell, Jensen, Miśkowiak, Klindt – 5:1 – (8:4)
3. (57,40) Doyle, Tungate, Kling, Ekloef – 4:2 – (12:6)
4. (56,90) Thorssell, Lambert, Jensen, Berntzon (w/2min) – 4:2 – (16:8)
5. (57,80) Miśkowiak, Klindt, Kling, Doyle (d) – 1:5 – (17:13)
6. (57,50) Tungate, Woffinden, Janowski, Henriksson – 3:3 – (20:16)
7. (58,40) Doyle, Kling, Lambert, Ekloef – 5:1 – (25:17)
8. (58,30) Woffinden, Janowski, Miśkowiak, Klindt – 5:1 – (30:18)
9. (58,20) Jensen, Thorssell, Tungate, Henriksson – 5:1 – (35:19)
10. (58,10) Woffinden, Lambert, Tungate, Jensen – 3:3 – (38:22)
11. (58,40) Doyle, Lambert, Kling, Tungate – 4:2 – (42:24)
12. (58,70) Thorssell, Janowski, Miśkowiak, Berntzon – 5:1 – (47:25)
13. (58,60) Jensen, Berntzon, Henriksson, Van Dyck – 3:3 – (50:28)
14. (58,70) Doyle, Klindt, Miśkowiak, Janowski – 3:3 – (53:31)
15. (58,90) Tungate, Woffinden, Thorssell, Lambert – 3:3 – (56:34)

Vetlanda Speedway – Rospiggarna Hallstavik 43:47

Vetlanda Speedway – 43 pkt.
1. Brady Kurtz – 7 (0,2,2,0,3)
2. Victor Palovaara – 4+1 (1,1*,0,0,2)
3. Tomasz Gapiński – 13 (3,1,3,3,3)
4. Peter Ljung – 1 (1,0,u,-,d)
5. Rune Holta – 10+3 (1*,2*,2,3,2*)
6. Filip Hjelmland – 8 (2,3,0,2,1,0)
7. Robin Aspegren – NS

Rospiggarna Hallstavik – 47 pkt.
1. Timo Lahti – 10+1 (3,3,3,1*,0)
2. Kai Huckenbeck – 9+2 (2*,2*,1,3,1)
3. Adrian Miedziński – 6+1 (2,1,1,1,1*)
4. Patryk Dudek – 8 (d,d,3,2,3)
5. Kim Nilsson – 12 (3,3,2,2,2)
6. Anders Mellgren – 2+1 (0,0,1*,0,1)
7. Erik Gheorghe – NS

Bieg po biegu:
1. Lahti, Huckenbeck, Palovaara, Kurtz – 1:5 – (1:5)
2. Gapiński, Miedziński, Ljung, Dudek (d/1) – 4:2 – (5:7)
3. Nilsson, Hjelmland, Holta, Mellgren – 3:3 – (8:10)
4. Lahti, Huckenbeck, Gapiński, Ljung – 1:5 – (9:15)
5. Hjelmland, Holta, Miedziński, Dudek (d/4) – 5:1 – (14:16)
6. Nilsson, Kurtz, Palovaara, Mellgren – 3:3 – (17:19)
7. Lahti, Holta, Huckenbeck, Hjelmland – 2:4 – (19:23)
8. Dudek, Kurtz, Miedziński, Palovaara – 2:4 – (21:27)
9. Gapiński, Nilsson, Mellgren, Ljung (u/3) – 3:3 – (24:30)
10. Huckenbeck, Hjelmland, Miedziński, Kurtz – 2:4 – (26:34)
11. Holta, Nilsson, Hjelmland, Mellgren – 4:2 – (30:36)
12. Gapiński, Dudek, Lahti, Palovaara – 3:3 – (33:39)
13. Dudek, Palovaara, Mellgren, Ljung (d/start) – 2:4 – (35:43)
14. Kurtz, Nilsson, Miedziński, Hjelmland – 3:3 – (38:46)
15. Gapiński, Holta, Huckenbeck, Lahti – 5:1 – (43:47)

wyniki za www.sportowefakty.wp.pl