Robert Lambert i Chris Holder dołączyli do Pawła Przedpełskiego i także awansowali do Grand Prix Challenge, które 21 sierpnia odbędą się w słowackiej Żarnovicy. Australijczyk zajął drugie miejsce w Glasgow wyprzedzając m. in. Nicolaia Klindta, Daniela Bewleya, Jaimona Lidseya czy Rasmusa Jensena. Brytyjczyk natomiast o awans musiał walczyć w biegu dodatkowym ze względu na wykluczenie w jednym swoim starcie. W Gorican odpadł Jack Holder, co jest bodaj największym negatywnym zaskoczeniem całej rywalizacji.

Zawody w Glasgow

Klasyfikacja końcowa:
1. Tobiasz Musielak (Polska) – 15 (3,3,3,3,3) – awans do GP Challenge
2. Chris Holder (Australia) – 13 (2,3,3,2,3) – awans do GP Challenge
3. Nicolai Klindt (Dania) – 12 (3,1,3,3,2) – awans do GP Challenge
4. Daniel Bewley (Wielka Brytania) – 11+3 (1,2,3,2,3) – awans do GP Challenge
5. Rasmus Jensen (Dania) – 11+2 (3,2,1,2,3)
6. Jaimon Lidsey (Australia) – 10 (2,3,1,3,1)
7. Tom Brennan (Wielka Brytania) – 9 (2,2,3,2)
8. Luke Becker (Stany Zjednoczone) – 9 (2,2,2,1,2)
9. Erik Riss (Niemcy) – 7 (0,3,2,1,1)
10. Charles Wright (Wielka Brytania) – 7 (1,w,2,2,2)
11. Lewis Kerr (Wielka Brytania) – 6 (3,2,0,1,0)
12. Broc Nicol (Stany Zjednoczone) – 3 (1,0,1,0,1)
13. Lasse Fredriksen (Norwegia) – 3 (1,1,0,0,1)
14. Max Ruml (Stany Zjednoczone) – 3 (u,1,1,1,0)
15. Drew Kemp (Wielka Brytania) – 1 (1,0,0,0)
16. Steven Goret (Francja) – 0 (0,0,d,0,d)
17. Bradley Wilson-Dean (Nowa Zelandia) – 0 (t,-,-,-,-)
18. Tero Aarnio (Finlandia) – 0 (0,w,-,-,-)

Bieg po biegu:
1. Kerr, Brennan, Nicol, Goret
2. Klindt, Becker, Wright, Aarnio
3. Musielak, Holder, Bewley, Riss
4. Jensen, Lidsey, Fredriksen, Ruml (u/4)
5. Musielak, Kerr, Ruml, Wright (w)
6. Riss, Becker, Fredriksen, Goret
7. Holder, Jensen, Klindt, Nicol
8. Lidsey, Bewley, Kemp, Aarnio (w/su)
9. Holder, Becker, Lidsey, Kerr
10. Bewley, Wright, Jensen, Goret (d/4)
11. Musielak, Brennan, Nicol, Fredriksen
12. Klindt, Riss, Ruml, Kemp
13. Klindt, Bewley, Kerr, Fredriksen
14. Brennan, Holder, Ruml, Goret
15. Lidsey, Wright, Riss, Nicol
16. Musielak, Jensen, Becker, Kemp
17. Jensen, Brennan, Riss, Kerr
18. Musielak, Klindt, Lidsey, Goret (d/4)
19. Bewley, Becker, Nicol, Ruml
20. Holder, Wright, Fredriksen, Kemp
21 (o czwarte miejsce). Bewley, Jensen

Zawody w Gorican

Klasyfikacja końcowa:
1. Janusz Kołodziej (Polska) – 15 (3,3,3,3,3)
2. Andrzej Lebiediew (Łotwa) – 13 (1,3,3,3,3)
3. Robert Lambert (Wielka Brytania) – 11+3 (3,w,3,3,2) – awans do GP Challenge
4. Jan Kvech (Czechy) – 11+2 (3,3,2,2,1) – awans do GP Challenge
5. Oliver Berntzon (Szwecja) – 11+1 (2,2,2,3,2) – awans do GP Challenge
6. Vaclav Milik (Czechy) – 10 (3,2,1,1,3)
7. Aleksandr Łoktajew (Ukraina) – 9 (0,2,3,2,2)
8. Roman Lachbaum (Rosja) – 8 (2,3,1,2,u)
9. Jack Holder (Australia) – 7 (2,w,0,2,3)
10. Daniił Kołodinski (Łotwa) – 6 (1,1,2,1,1)
11. Nicolas Vicentin (Włochy) – 5 (2,0,w,1,2)
12. Matic Ivacic (Słowenia) – 4 (0,2,2,d,d)
13. Anże Grmek (Słowenia) – 4 (1,1,d,1,1)
14. Jakub Valković (Słowacja) – 2 (0,1,1,0,0)
15. Nick Skorja (Słowenia) – 2 (1,w,1,-,-)
16. Miran Praznik (Słowenia) – 1 (u,1)
17. Andrei Popa (Rumunia) – 0 (0,0,w,ns,ns)

Bieg po biegu:
1. Kołodziej, Berntzon, Lebiediew, Ivacic
2. Kvech, Vicentin, Skorja, Valković
3. Milik, Lachbaum, Kołodinski, Popa
4. Lambert, Holder, Grmek, Łoktajew
5. Kvech, Berntzon, Grmek, Popa
6. Kołodziej, Łoktajew, Kołodinski, Vicentin
7. Lachbaum, Ivacic, Holder (w), Skorja (w)
8. Lebiediew, Milik, Valković, Lambert (w)
9. Lambert, Berntzon, Lachbaum, Vicentin (w)
10. Kołodziej, Kvech, Milik, Holder
11. Łoktajew, Ivacic, Valković, Popa (w)
12. Lebiediew, Kołodinski, Skorja, Grmek (d)
13. Berntzon, Łoktajew, Milik, Praznik (u)
14. Kołodziej, Lachbaum, Grmek, Valković
15. Lambert, Kvech, Kołodinski, Ivacic (d)
16. Lebiediew, Holder, Vicentin, Popa (ns)
17. Holder, Berntzon, Kołodinski, Valković
18. Kołodziej, Lambert, Praznik, Popa (ns)
19. Milik, Vicentin, Grmek, Ivacic (d)
20. Lebiediew, Łoktajew, Kvech, Lachbaum (u)
21. (o trzecie miejsce). Lambert, Kvech, Berntzon

wyniki za www.sportowefakty.wp.pl