YOUTUBE

X

TIKTOK

Rosjanie i Białorusini wykluczeni z polskich rozgrywek w motorsporcie!

Polski Związek Motorowy ogłosił nowe informacje dotyczące udziału zawodników z Rosji i Białorusi w rozgrywkach w polskim motorsporcie. Decyzja jest pokłosiem wojny w Ukrainie wywołanej agresją wojsk rosyjskich wspieranych przez państwo białoruskie. Żużlowcy z Rosji i Białorusi nie będą mogli brać udziału we współzawodnictwie sportowym w sportach motorowych organizowanym na terytorium Polski aż do odwołania. Poniżej prezentujemy oryginalną treść oficjalnego oświadczenia Polskiego Związku Motorowego.

Oświadczenie PZM:

W związku z bezprawną zbrojną inwazją Rosji na terytorium Ukrainy, jak również wobec faktu, że ta brutalna napaść wspierana jest przez państwo białoruskie Polski Związek Motorowy wyklucza aż do odwołania zawodników rosyjskich oraz białoruskich z udziału we współzawodnictwie sportowym w sportach motorowych organizowanym na terytorium Polski. Wyklucza się również reprezentacje tych krajów z udziału w zawodach sportowych rozgrywanych w Polsce.

Ponadto zawodnikom z licencją Polskiego Związku Motorowego zakazuje się startów w zawodach organizowanych na terenie Federacji Rosyjskiej oraz na terenie Republiki Białoruskiej.

Wierzymy, że w obliczu zbrodniczych działań Federacji Rosyjskiej wspieranych przez Republikę Białoruską konieczne jest podjęcie zdecydowanych kroków, które pokażą stanowczy sprzeciw wobec agresji obu tych państw.

Udostępnij