YOUTUBE

X

TIKTOK

Rozkład dni treningowych i zawodów na Speedway Ekstraliga Camp 2024

W Speedway Ekstraliga Campie 2024 uczestniczyć będzie 45 zawodników z 13 krajów. Od 8 lipca będą trenować na minitorze oraz Motoarenie pod kierunkiem trenerów: Stanisława Chomskiego, Roberta Kościechy i Jacka Woźniaka. Z kolei 10 i 11 lipca dołączą do nich wybrani szkoleniowcy klubów PGE Ekstraligi, aby zintensyfikować i zindywidualizować zajęcia w jeszcze mniejszych grupach. Wtedy też odbędą się turnieje: indywidualne i parowe.

Do Polski przyjadą młodzi żużlowcy trenujący i startujący w zawodach na silnikach z trzech klas pojemnościowych: 85-140cc (metanol/benzyna) – 13 zawodników w wieku od 11 do 13 lat, 250cc i 500cc – po 16 zawodników w wieku odpowiednio: 13 – 16 oraz 16 – 18 lat.

Żużlowcy rozpoczęli udział w Campie od obejrzenia na trybunach meczu PGE Ekstraligi KS APATOR Toruń – ORLEN OIL MOTOR Lublin (7 lipca w niedzielę).

Plan Speedway Ekstraliga Camp:

8 lipca (poniedziałek) – otwarcie Campu w Hotelu Mercure, gdzie będą zakwaterowani uczestnicy. Tego samego dnia odbędą się zajęcia z Ashleyem Hollowayem – żużlowym tunerem.
* 12:50 – otwarcie trybun dla kibiców (strefa niebieska) Motoarena
* 13:00 – trening 500cc, Motoarena
* 13:00 – trening 85-140cc na minitorze
* 16:30 – trening 250cc, Motoarena

9 lipca (wtorek) będą miały miejsce sesje zdjęciowe zawodników i zajęcia z fizjoterapeutą.
* 11:50 – otwarcie trybun dla kibiców (strefa niebieska) Motoarena
* 12:00 – trening 85-140cc na minitorze
* 12:00 – trening 250cc, Motoarena
* 15:00 – trening 500cc, Motoarena

10 lipca (środa) do teamów zawodników dołączą trenerzy klubów PGE Ekstraligi, którzy będą konsultować i doradzać zawodnikom w klasie 500cc, w ramach podsumowania dnia zaplanowano także wspólne oglądanie półfinału SoN.
* 10:30 – otwarcie trybun dla kibiców (strefa niebieska) Motoarena
* 11:00 – trening 85-140cc na minitorze
* 11:00 – turniej indywidualny 250cc – dzień 1, Motoarena
* 14:00 – turniej par 500cc, Motoarena
* 17:30 – turniej par 500cc, Motoarena

11 lipca (czwartek) odbędą się turnieje oraz uroczyste podsumowanie SE Campu.
* 09:30 – otwarcie trybun dla kibiców (strefa niebieska)
* 10:00 – turniej indywidualny 85-140cc na minitorze
* 11:00 – turniej indywidualny 250cc – dzień 2, Motoarena
* 15:00 – turniej indywidualny 500cc, Motoarena

Speedway Ekstraliga Camp 2024: listy startowe poszczególnych kategorii

Lista startowa – klasa 85-140cc:
1. Charlie Luckman (Wielka Brytania)
2. Boris Charbonnier (Francja)
3. Niklas Bager (Niemcy)
4. Jesper Kvarnstroem (Szwecja)
5. Gustaw Bazydło (Polska)
6. Jordan Holstein (Niemcy)
7. Fabian Magnusson (Szwecja)
8. Szymon Kazaniecki (Polska)
9. Kaylen Holstein (Niemcy)
10. Nikodem Przedpełski (Polska)
11. Tom Knese (Niemcy)
12. Bruno Preibisch (Niemcy)
13. Nico Will (Niemcy)

11 lipca, godz. 10:00 – turniej indywidualny 85-140cc na minitorze

Lista startowa – klasa 250cc:
1. Beau Bailey (Australia)
2. Seth Norman (Wielka Brytania)
3. Karel Prusa (Czechy)
4. Silvar Avi (Estonia)
5. Matys Sambarrey (Francja)
6. Carlos Gennerich (Niemcy)
7. Kevin Melato (Włochy)
8. Sanne Meijerink (Holandia)
9. Adam Karlsson (Szwecja)
10. Danko Hladkovskyi (Ukraina)
11. Brady Landon (USA)
12. Kacper Sobkowiak (Polska)
13. Jordy Loftus (Australia)
14. Cooper Rushen (Wielka Brytania)
15. Janek Konzack (Niemcy)
16. Anton Nilsson (Szwecja)

10 lipca, godz. 11:00 – turniej indywidualny 250cc – dzień 1, Motoarena
11 lipca, godz. 11:00 – turniej indywidualny 250cc – dzień 2, Motoarena

Lista startowa – klasa 500cc (turniej par):

Team Gorzów:
Benjamin Trigger (Wielka Brytania)
Hannah Grunwald (Niemcy)

Team Leszno:
Tino Bouin (Francja)
Kamil Witkowski (Polska)

Team Ostrów/Bydgoszcz:
Luke Harrison (Wielka Brytania)
Niek Meijerink (Holandia)

Team Zielona Góra:
Alfred Aberg (Szwecja)
Jan Hlacina (Czechy)

Team Toruń:
Mario Haeusl (Niemcy)
Alfons Wiltander (Szwecja)

Team Częstochowa:
Ace Pijper (Wielka Brytania)
Albin Sigvardsson (Szwecja)

Team Wrocław:
Theo Ugoni (Francja)
Mitchell McDiarmid (Australia)

Team Grudziądz:
Eddie Bock (Szwecja)
Jakub Woźnik (Polska)

10 lipca, godz. 14:30 – turniej par 500cc, Motoarena

Lista startowa – klasa 500cc (turniej indywidualny):
1. Benjamin Trigger (Wielka Brytania)
2. Hannah Grunwald (Niemcy)
3. Tino Bouin (Francja)
4. Kamil Witkowski (Polska)
5. Luke Harrison (Wielka Brytania)
6. Niek Meijerink (Holandia)
7. Alfred Aberg (Szwecja)
8. Jan Hlacina (Czechy)
9. Mario Haeusl (Niemcy)
10. Alfons Wiltander (Szwecja)
11. Ace Pijper (Wielka Brytania)
12. Albin Sigvardsson (Szwecja)
13. Theo Ugoni (Francja)
14. Mitchell McDiarmid (Australia)
15. Eddie Bock (Szwecja)
16. Jakub Woźnik (Polska)

11 lipca, godz. 15:00 – turniej indywidualny 500cc, Motoarena

Udostępnij