Niektórzy narzekali na postawę juniorów eWinner Apatora Toruń w sezonie 2020, tymczasem, patrząc tylko na biegi młodzieżowe, nasi najmłodsi zawodnicy spisywali się naprawdę dobrze. Z czternastu takich wyścigów, wygrali aż dziesięć indywidualnie, w tym dziewięć razy uczynił to Igor Kopeć-Sobczyński. Drużynowo “Anioły” wygrały połowę wyścigów młodzieżowych, w tym trzy podwójnie i łącznie pięć na Motoarenie. Zanotowaliśmy też pięć zer wyjazdowych i jedno wykluczenie u siebie (wszystkie autorstwa Kamila Marcińca). Średnio w jednym biegu juniorskim zdobywaliśmy 3,36 punktu.

Zdecydowanie najlepiej poradziliśmy sobie w starciach młodzieżowych z ostrowianami wygrywając drużynowo oba wyścigi. Uznawany za wielki talent Sebastian Szostak zdołał tylko rozdzielić naszą parę na własnym torze. Zwyciężyliśmy też w rywalizacji bydgoszczanami i łodzianami (4:2 na Motoarenie i remis na wyjeździe) oraz gdańszczanami (porażka domowa 2:4 i podwójny triumf nad morzem). Klasyczny i idealny remis padł w starciu ze świetnymi juniorami z Daugavpils. Z kolei w meczach z gnieźnianami, dwa razy podwójnie wygrywali gospodarze.

Jedynym zespołem, który okazał się od nas lepszy w biegach młodzieżowych, jest Unia Tarnów. Najpierw w Małopolsce gładko przegraliśmy podwójnie, a w Toruniu nie udało się w pełni zrewanżować, nawet wobec braku Mateusza Cierniaka.

Nasi juniorzy wygrali indywidualnie dziesięć z czternastu wyścigów młodzieżowych, a dziewięć razy uczynił to Igor Kopeć-Sobczyński, w tym pięć razy na wyjeździe. Jedyne zwycięstwo Kamila Marcińca miało miejsce w Derbach Pomorza na Motoarenie. Zawodnikami, którzy pokonali naszego IKS-a w drugich biegach spotkań byli: Mateusz Cierniak i Dawid Rempała w Tarnowie, Damian Stalkowski i Marcel Studziński w Gnieźnie oraz Oleg Michaiłow i Karol Żupiński na Motoarenie.

Kamil Marciniec pięciokrotnie przyjeżdżał do mety na ostatnich pozycjach w wyjazdowych biegach młodzieżowych i zanotował jedno wykluczenie u siebie. Były to jedyne przypadki, kiedy nasi juniorzy nie przywozili punktów w przeznaczonych dla nich wyścigach.

Na Motoarenie pokonaliśmy podwójnie ostrowian i gnieźnian, trzykrotnie wygraliśmy w stosunku 4:2, raz zremisowaliśmy i tylko jeden raz ulegliśmy gościom 2:4 w starciu z gdańszczanami. Na własnym torze nie przegraliśmy zatem podwójnie biegu młodzieżowego.

Dwie porażki 1:5 miały miejsce na wyjeździe w Tarnowie i w Gnieźnie. Nad Morzem Bałtyckim zrewanżowaliśmy się z nawiązką Karolowi Żupińskiemu i Piotrowi Gryszpińskiemu za przegraną u siebie. Do trzech wyjazdowych remisów, dorzuciliśmy jeszcze zwycięstwo 4:2 w Ostrowie.

Średnio w jednym biegu juniorskim w sezonie 2020 przywoziliśmy jako para 3,36 punktu i znacznie lepiej szło na Motoarenie (3,86 pkt./bieg) niż na wyjeździe (2,86 pkt./bieg). Nasz wynik drużynowy zależał w dużej mierze od Kamila Marcińca, gdyż Igor Kopeć-Sobczyński prezentował się równie dobrze na własnym, jak i obcym torze, uzyskując nawet identyczne średnie biegopunktowe. Wychowanek szkółki Janusza Kołodzieja dobrze jeździł w Toruniu, ale w siedmiu wyjazdowych biegach młodzieżowych wywalczył zaledwie trzy punkty i bonus. Cała odpowiedzialność za wyniki spoczęła na barkach Igora Kopeć-Sobczyńskiego i trzeba stwierdzić, że w wyścigach młodzieżowych nasz wychowanek naprawdę dał radę!

Wyniki wszystkich biegów młodzieżowych eWinner Apatora Toruń w sezonie 2020

vs Lokomotiv Daugavpils – 6:6
D. (60,56) Michaiłow, Marciniec, Kopeć-Sobczyński, Gust 3:3 (7:5)
W. (70,53) Kopeć-Sobczyński, Gusts, Michaiłow, Marciniec 3:3 (4:8)

vs Abramczyk Polonia Bydgoszcz 7:5
D. (60,62) Marciniec, Orwat, Kopeć-Sobczyński, Bartoch 4:2 (9:3)
W. (66,59) Kopeć-Sobczyński, Orwat, Bartoch, Marciniec 3:3 (6:6)

vs Zdunek Wybrzeże Gdańsk 7:5
D. (60,74) Żupiński, Kopeć-Sobczyński, Szczotka, Marciniec (w/su) 2:4 (7:5)
W. (66,89) Kopeć-Sobczyński, Marciniec, Żupiński, Gryszpiński 1:5 (5:7)

vs Orzeł Łódź 7:5
D. (60,59) Kopeć-Sobczyński, Dul, Marciniec, Pióro (w/su) 4:2 (9:3)
W. (59,74) Kopeć-Sobczyński, Pióro, Grygolec, Marciniec 3:3 (8:4)

vs Unia Tarnów 5:7
D. (60,37) Kopeć-Sobczyński, Konieczny, Marciniec, Rempała 4:2 (8:4)
W. (70,18) Cierniak, Rempała, Kopeć-Sobczyński, Marciniec 5:1 (6:6)

vs Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp. 9:3
D. (60,25) Kopeć-Sobczyński, Marciniec, Grzelak, Szostak 5:1 (9:3)
W. (68,70) Kopeć-Sobczyński, Szostak, Marciniec, Krawczyk 2:4 (3:9)

vs Car Gwarant Kapi Meble Budex Start Gniezno 6:6
D. (60,34) Kopeć-Sobczyński, Marciniec, Studziński, Stalkowski 5:1 (7:5)
W. (68,66) Stalkowski, Studziński, Kopeć-Sobczyński, Marciniec 5:1 (8:4)