W piątek i sobotę, 28 i 29 sierpnia na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu rozegrano dwie rundy tegorocznego cyklu Speedway Grand Prix, czyli rywalizacji o Indywidualne Mistrzostwo Świata. Przypomnijmy, że najlepszego żużlowca globu na sezon 2020 poznamy na toruńskiej Motoarenie. We Wrocławiu natomiast w piątek wygrał fenomenalny Artiom Łaguta, w sobotę – znakomity Maciej Janowski. To właśnie wrocławianin jest liderem klasyfikacji generalnej po dwóch turniejach.

Speedway Grand Prix – 1. turniej – Wrocław – 28.08.2020

Klasyfikacja końcowa:
1. Artiom Łaguta (Rosja) – 20 (3,3,3,3,2,3,3) – 20 punktów Grand Prix
2. Maciej Janowski (Polska) – 17 (3,2,1,3,3,3,2) – 18
3. Fredrik Lindgren (Szwecja) – 10 (1,1,3,2,w,2,1) – 16
4. Tai Woffinden (Wielka Brytania) – 12 (2,3,2,2,1,2,0) – 14
5. Leon Madsen (Dania) – 13 (3,3,2,1,3,1) – 12
6. Bartosz Zmarzlik (Polska) – 11 (2,3,0,2,3,1) – 11
7. Emil Sajfutdinow (Rosja) – 11 (3,2,3,3,0,0) – 10
8. Martin Vaculik (Słowacja) – 11 (2,2,3,3,1,0) – 9
9. Matej Zagar (Słowenia) – 6 (2,0,1,1,2) – 8
10. Gleb Czugunow (Polska) – 6 (t,2,1,2,1) – 7
11. Jason Doyle (Australia) – 5 (0,1,1,0,3) – 6
12. Patryk Dudek (Polska) – 5 (1,0,2,0,2) – 5
13. Mikkel Michelsen (Dania) – 5 (1,1,0,1,2) – 4
14. Niels Kristian Iversen (Dania) – 3 (0,0,2,0,1) – 3
15. Max Fricke (Australia) – 2 (0,1,0,1,0) – 2
16. Antonio Lindbaeck (Szwecja) – 1 (1,0,0,0,0) – 1
17. Przemysław Liszka (Polska) – 0 (0) – 0
18. Michał Curzytek (Polska) – 0 (t) – 0

Bieg po biegu:
1. Łaguta, Woffinden, Lindbaeck, Iversen
2. Madsen, Zagar, Michelsen, Fricke
3. Janowski, Zmarzlik, Dudek, Doyle
4. Sajfutdinow, Vaculik, Lindgren, Liszka (Czugunow – t, Curzytek – t)
5. Zmarzlik, Vaculik, Michelsen, Iversen
6. Woffinden, Czugunow, Fricke, Dudek
7. Łaguta, Sajfutdinow, Doyle, Zagar
8. Madsen, Janowski, Lindgren, Lindbaeck
9. Lindgren, Iversen, Doyle, Fricke
10. Sajfutdinow, Woffinden, Janowski, Michelsen
11. Łaguta, Madsen, Czugunow, Zmarzlik
12. Vaculik, Dudek, Zagar, Lindbaeck
13. Janowski, Czugunow, Zagar, Iversen
14. Vaculik, Woffinden, Madsen, Doyle
15. Łaguta, Lindgren, Michelsen, Dudek
16. Sajfutdinow, Zmarzlik, Fricke, Lindbaeck
17. Madsen, Dudek, Iversen, Sajfutdinow
18. Zmarzlik, Zagar, Woffinden, Lindgren (w/su)
19. Janowski, Łaguta, Vaculik, Fricke
20. Doyle, Michelsen, Czugunow, Lindbaeck

Półfinały:
21. Łaguta, Woffinden, Zmarzlik, Sajfutdinow
22. Janowski, Lindgren, Madsen, Vaculik

Finał:
23. Łaguta, Janowski, Lindgren, Woffinden

Speedway Grand Prix – 2. turniej – Wrocław – 29.08.2020

Klasyfikacja końcowa:
1. Maciej Janowski (Polska) – 19 (3,3,1,3,3,3,3) – 20 punktów Grand Prix
2. Tai Woffinden (Wielka Brytania) – 15 (1,2,2,3,2,3,2) – 18
3. Bartosz Zmarzlik (Polska) – 14 (1,1,3,3,3,2,1) – 16
4. Fredrik Lindgren (Szwecja) – 11 (3,3,2,1,0,2,0) – 14
5. Artiom Łaguta (Rosja) – 13 (3,0,3,3,3,1) – 12
6. Niels Kristian Iversen (Dania) – 11 (1,2,3,2,2,1) – 11
7. Max Fricke (Australia) – 8 (0,3,2,1,2,0) – 10
8. Gleb Czugunow (Polska) – 8 (2,2,2,2,w,0) – 9
9. Patryk Dudek (Polska) – 7 (2,3,0,0,2) – 8
10. Mikkel Michelsen (Dania) – 7 (3,2,0,2,0) – 7
11. Leon Madsen (Dania) – 7 (0,1,3,2,1) – 6
12. Emil Sajfutdinow (Rosja) – 6 (2,0,1,0,3) – 5
13. Matej Zagar (Słowenia) – 4 (0,1,1,1,1) – 4
14. Martin Vaculik (Słowacja) – 4 (1,1,1,0,1) – 3
15. Jason Doyle (Australia) – 3 (2,0,0,0,1) – 2
16. Antonio Lindbaeck (Szwecja) – 1 (0,0,0,1,0) – 1
17. Michał Curzytek (Polska) – ns – 0
18. Przemysław Liszka (Polska) – ns – 0

Bieg po biegu:
1. Janowski, Doyle, Vaculik, Madsen
2. Michelsen, Czugunow, Iversen, Fricke
3. Lindgren, Dudek, Zmarzlik, Lindbaeck
4. Łaguta, Sajfutdinow, Woffinden, Zagar
5. Janowski, Czugunow, Zmarzlik, Łaguta
6. Lindgren, Iversen, Madsen, Sajfutdinow
7. Dudek, Michelsen, Zagar, Doyle
8. Fricke, Woffinden, Vaculik, Lindbaeck
9. Iversen, Woffinden, Janowski, Dudek
10. Madsen, Czugunow, Zagar, Lindbaeck
11. Zmarzlik, Fricke, Sajfutdinow, Doyle
12. Łaguta, Lindgren, Vaculik, Michelsen
13. Janowski, Michelsen, Lindbaeck, Sajfutdinow
14. Łaguta, Madsen, Fricke, Dudek
15. Woffinden, Czugunow, Lindgren, Doyle
16. Zmarzlik, Iversen, Zagar, Vaculik
17. Janowski, Fricke, Zagar, Lindgren
18. Zmarzlik, Woffinden, Madsen, Michelsen
19. Łaguta, Iversen, Doyle, Lindbaeck
20. Sajfutdinow, Dudek, Vaculik, Czugunow (w/su)

Półfinały:
21. Janowski, Lindgren, Iversen, Fricke
22. Woffinden, Zmarzlik, Łaguta, Czugunow

Finał:
23. Janowski, Woffinden, Zmarzlik, Lindgren

wyniki turniejów SGP za www.sportowefakty.wp.pl
klasyfikacja generalna SGP według informacji własnej