YOUTUBE

X

TIKTOK

SGP2/IMŚJ: Zapraszamy na Motoarenę już 30 września!

W tym roku na Motoarenie poznamy nie tylko Indywidualnego Mistrza Świata, ale także Indywidualnego Mistrza Świata Juniorów. Cykl trzech turniejów jako SGP2, czyli rywalizacja o najważniejsze trofeum dla zawodników do lat 21, zakończy się na najnowocześniejszym stadionie żużlowym na świecie – toruńskiej Motoarenie. Aktualnie liderem cyklu jest Mateusz Cierniak, który wygrał zarówno w Pradze, jak i w Cardiff. Bardzo prawdopodobne jest zatem, że na przełomie września i października na Motoarenie świętować będziemy dwa polskie tytuły mistrzów świata! Pewne jest też odjechanie tych zawodów na znakomicie, jak zwykle w Toruniu, przygotowanym torze. Tory w Pradze i Cardiff dalekie były bowiem od ideału. KS Toruń zaproponował bardzo przystępne ceny na zawody SGP2, a jeszcze taniej będzie w pakiecie z turniejem SGP. Zapraszamy zatem na Motoarenę!

Pierwsze zawody Speedway Grand Prix 2, czyli rywalizacji o Indywidualne Mistrzostwo Świata Juniorów, rozegrano 27 maja w Pradze przy okazji „dorosłego” Grand Prix Czech. Najlepszy okazał się Mateusz Cierniak przed Francisem Gustem i Petrem Chlupacem.

Drugie zawody SGP 2 odbyły się 14 sierpnia w Cardiff po Grand Prix Wielkiej Brytanii. Na fatalnie przygotowanym i bardzo niebezpiecznym torze, po rywalizacji zakończonej po części zasadniczej, ponownie najlepszy okazał się Mateusz Cierniak przed Duńczykami: Kevinem Juhlem Pedersenem, który w Polsce reprezentuje ekipę z Poznania i Benjaminem Basso.

W klasyfikacji generalnej prowadzi zdecydowanie Mateusz Cierniak, który zgromadził komplet 40 punktów dzięki dwóm zwycięstwom. Drugie miejsce zajmuje Czech Jan Kvech ze stratą dwunastu punktów. Cierniakowi wystarczy zatem awans do półfinału w ostatnim turnieju, aby zapewnić sobie Indywidualne Mistrzostwo Świata Juniorów. Kolejne miejsca zajmują Duńczycy Benjamin Basso (25) i Kevin Juhl Pedersen (22), piąty jest Czech Petr Chlupac (19), a szósty – Wiktor Lampart (także 19).

Więcej informacji o zawodach SGP2 w Pradze i w Cardiff przedstawimy bliżej terminu toruńskiego, finałowego turnieju.

Bilety na SGP2 i SGP można zakupić w różnej konfiguracji zgodnie z oficjalną informacją: https://speedway.torun.pl/speedway-grand-prix-i-speedway-grand-prix-2-na-motoarenie/

Udostępnij