Na torze w Gorzowie rozegrano kolejną rundę Speedway Grand Prix 2, czyli rywalizacji o Indywidualne Mistrzostwo Świata Juniorów. Wszystkie siedem biegów wygrał Mateusz Cierniak, a w finale wystartował także Casper Henriksson. Nicolai Heiselberg i Petr Chlupac uplasowali się w końcówce stawki.

Klasyfikacja końcowa:
1. Mateusz Cierniak (Polska) – 21 (3,3,3,3,3,3,3) – 20 pkt
2. Keynan Rew (Australia) – 15 (2,1,3,3,1,3,2) – 18 pkt
3. Emil Breum (Dania) – 16 (3,2,3,2,3,2,1) – 16 pkt
4. Casper Henriksson (Szwecja) – 12 (3,0,2,2,3,2,0) – 14 pkt
5. Bartłomiej Kowalski (Polska) – 10 (1,2,3,1,2,1) – 12 pkt
6. Norick Bloedorn (Niemcy) – 10 (3,2,1,1,2,1) – 11 pkt
7. Philip Hellstroem-Baengs (Szwecja) – 11 (2,3,2,3,1,0) – 10 pkt
8. Damian Ratajczak (Polska) – 9 (0,1,2,3,3,0) – 9 pkt
9. Mathias Pollestad (Norwegia) – 8 (2,3,1,0,2) – 8 pkt
10. Oskar Paluch (Polska) – 7 (0,2,2,1,2) – 7 pkt
11. Francis Gusts (Łotwa) – 5 (1,3,0,0,1) – 6 pkt
12. Nicolai Heiselberg (Dania) – 5 (1,1,1,1,1) – 5 pkt
13. Esben Hjerrild (Dania) – 4 (0,1,1,2,0) – 4 pkt
14. Anże Grmek (Słowenia) – 3 (1,0,0,2,0) – 3 pkt
15. Petr Chlupac (Czechy) – 2 (2,0,0,0,0) – 2 pkt
16. Gustav Grahn (Szwecja) – 0 (u,0,0,0,0) – 1 pkt
17. Wiktor Przyjemski (Polska) – NS
18. Mateusz Bartkowiak (Polska) – NS

Bieg po biegu:
1. (60,02) Breum, Pollestad, Kowalski, Hjerrild
2. (59,24) Bloedorn, Rew, Heiselberg, Ratajczak
3. (59,85) Henriksson, Chlupac, Grmek, Grahn (u)
4. (57,84) Cierniak, Hellstroem-Baengs, Gusts, Paluch
5. (60,57) Pollestad, Paluch, Heiselberg, Grmek
6. (59,58) Cierniak, Breum, Rew, Grahn
7. (59,95) Gusts, Bloedorn, Hjerrild, Chlupac
8. (59,17) Hellstroem-Baengs, Kowalski, Ratajczak, Henriksson
9. (60,19) Rew, Hellstroem-Baengs, Pollestad, Chlupac
10. (xx,xx) Breum, Henriksson, Heiselberg, Gusts
11. (59,59) Cierniak, Ratajczak, Hjerrild, Grmek
12. (59,82) Kowalski, Paluch, Bloedorn, Grahn
13. (59,41) Cierniak, Henriksson, Bloedorn, Pollestad
14. (60,52) Ratajczak, Breum, Paluch, Chlupac
15. (60,48) Hellstroem-Baengs, Hjerrild, Heiselberg, Grahn
16. (60,38) Rew, Grmek, Kowalski, Gusts
17. (60,83) Ratajczak, Pollestad, Gusts, Grahn
18. (61,06) Breum, Bloedorn, Hellstroem-Baengs, Grmek
19. (60,92) Henriksson, Paluch, Rew, Hjerrild
20. (59,99) Cierniak, Kowalski, Heiselberg, Chlupac

Półfinały:
21. (59,94) Cierniak, Henriksson, Kowalski, Ratajczak
22. (60,54) Rew, Breum, Bloedorn, Hellstroem-Baengs

Finał:
23. (61,17) Cierniak, Rew, Breum, Henriksson

wyniki za www.sportowefakty.wp.pl