29 marca 2020 roku na Motoarenie w Toruniu, Żużlowa Reprezentacja Polski zmierzy się z Australią. Selekcjoner Marek Cieślak ujawnił skład Biało-czerwonych na to spotkanie. To będzie czwarty pojedynek obu reprezentacji w ostatnich latach.

To będzie czwarty pojedynek obu reprezentacji w ostatnich latach. Jak dotąd, wszystkie mecze padły łupem Żużlowej Reprezentacji Polski.

Oba zespoły mają za sobą okres przygotowawczy przed sezonem 2020. Polacy odbyli zgrupowanie w Szklarskiej Porębie, podczas którego trenowali na stokach narciarskich oraz w sali gimnastycznej. Australijczycy mają za sobą przygotowania na torze. Większość z nich wzięła udział w Indywidualnych Mistrzostwach Australii, które odbyły się na przełomie grudnia i stycznia.

Szkoleniowcy obu zespołów zapowiedzieli, że na Motoarenie wystąpią najlepsi zawodnicy obu reprezentacji. Potwierdzają to wybory Marka Cieślaka. W składzie Biało-czerwonych znalazł się Indywidualny Mistrz Świata 2019, Bartosz Zmarzlik, medaliści Indywidualnych Mistrzostwa Świata Juniorów, Bartosz Smektała i Dominik Kubera oraz Indywidualny Mistrz Polski, Janusz Kołodziej.

Skład Żużlowej Reprezentacji Polski na mecz z Australią:
Bartosz Zmarzlik
Patryk Dudek
Krzysztof Kasprzak
Janusz Kołodziej
Bartosz Smektała
Dominik Kubera

Mecz Polska-Australia odbędzie się 29 marca 2020 roku na Motoarenie w Toruniu. Bilety na to wydarzenie dostępne są eBilet.pl. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 14:00.