W niedzielę, 22 sierpnia na stadionach w Lesznie i Grudziądzu rozegrane zostaną dwa ostatnie mecze sezonu zasadniczego PGE Ekstraligi. Starcie w Wielkopolsce ustali ostatecznie składy półfinałów, a wynik spotkania w kujawsko-pomorskim mieście rozstrzygnie sprawę utrzymania wśród najlepszych drużyn Polski na kolejny sezon. Szeregi PGE Ekstraligi opuści ZOOleszcz DPV Logistic GKM Grudziądz lub Marwis.pl Falubaz Zielona Gora.

Sytuacja w tabeli jest już dość prosta. Sezon zasadniczy na pewno wygrała drużyna Betardu Sparty Wrocław, piąte miejsce zajął Eltrox Włókniarz Częstochowa, a na szóstej pozycji rywalizację ukończył eWinner Apator Toruń.

Wynik meczu w Lesznie pomiędzy miejscową Fogo Unią a Motorem Lublin ustali kolejność drużyn na miejscach 2-4. Oprócz leszczynian i lublinian oraz wrocławian, o medale powalczy także Moje Bermudy Stal Gorzów, która w mocno osłabionym składzie przegrała w piątek na Motoarenie nie zdobywając punktu bonusowego.

Wynik meczu w Grudziądzu rozstrzygnie natomiast kwestię utrzymania w PGE Ekstralidze. W tym przypadku sprawa jest prosta: gospodarze muszą pokonać zespół z Częstochowy i wówczas zajmą siódme, bezpieczne miejsce w tabeli. Każdy inny rezultat, czyli remis lub zwycięstwo ekipy Eltrox Włókniarza, oznacza, że w PGE Ekstralidze na kolejny sezon pozostanie drużyna Marwis.pl Falubazu Zielona Góra.

Mecz Fogo Unia Leszno – Motor Lublin rozpocznie się o godz. 16:30, a początek pojedynku pomiędzy ZOOleszcze DPV Logistic GKM-u Grudziądz z Eltrox Włókniarzem Częstochowa zaplanowano na godz. 19:15.