Nie tylko treningi i zawody, ale także możliwość porozmawiania z żużlowymi gwiazdami i uzyskania od nich cennych wskazówek. To wszystko będzie możliwe podczas Speedway Ekstraliga Camp. Wydarzenie rusza już w poniedziałek (18 lipca), PGE Ekstraliga zapowiada transmisje na swoim kanale YouTube z kwalifikacji i zawodów finałowych klas 250 i 500 cc.

Wideo promocyjne: https://www.youtube.com/watch?v=FDFQI4LrNw8

Camp to zajęcia z trenerami (Jacek Woźniak, Robert Kościecha, Rafał Dobrucki), psychologiem (Julia Chomska), tunerem (Ashley Holloway), treningi na torze, testowanie motocykli elektrycznych, uczestnictwo w meczu PGE Ekstraligi, ale także możliwość konsultacji z byłymi i obecnymi gwiazdami żużla. Oprócz Bartosza Zmarzlika, Martina Vaculika, Leona Madsena i Janusza Kołodzieja Polski Związek Motorowy i PGE Ekstraliga skierowały zaproszenia na Camp do Tomasza Golloba oraz Marka Cieślaka.

Już od poniedziałku na toruńskiej Motoarenie rozpoczną się sesje treningowe na torze, a także sesje zdjęciowe i realizacje wideo, sesje z psychologiem i trenerem rozwojowym / fizjoterapeutą oraz zajęcia z tunerem. Młodzi uczestnicy Speedway Ekstraliga Camp spotkają się także z gwiazdami PGE Ekstraligi, bo w niedzielę obejrzą osobiście z trybun mecz 12. rundy PGE Ekstraligi: FOR NATURE SOLUTIONS Apator Toruń – MOJE BERMUDY Stal Gorzów.

– Od 18 lipca licencjonowani zawodnicy z klas 125, 250 oraz 500 cc nie tylko będą mieli okazję do trenowania na toruńskiej Motoarenie, ale także wystąpią w zawodach – wyjaśnia Przemysław Szymkowiak z PGE Ekstraligi. – W tym ostatnim przypadku w scenariuszu Campu zaplanowano kwalifikacje i finały. W środę i czwartek – odpowiednio 20 i 21 lipca – na kanale YouTube PGE Ekstraligi transmitowane będą zawody w klasach 250 i 500 cc z angielskim komentarzem – podkreśla. – Od najbliższego piątku do niedzieli będziemy publikowali listy uczestników zawodów w klasach 125, 250 i 500 cc. Speedway Ekstraliga Camp wchodzi w końcową fazę przygotowań. Jesteśmy bardzo zadowoleni z zainteresowania wśród federacji. Są na liście uczestników naprawdę ciekawi młodzi żużlowcy, nie zabraknie dziewcząt, a także zawodników, których ojców wszyscy pamiętamy z torów żużlowych – dodaje.

Przypomnijmy, że na Speedway Ekstraliga Camp odbędzie się m.in. testowanie motocykli elektrycznych (podczas ostatniego dnia wydarzenia). PGE Ekstraliga zapowiada też obszerne podsumowania wideo z poszczególnych dni treningowych.