Drużyna eWinner Apatora Toruń bardzo wysoko wygrała z Unią Tarnów 64:26 w meczu XIII kolejki eWinner 1. Ligi Żużlowej zapewniając sobie awans do najwyższej polskiej klasy rozgrywkowej. Po tak przekonującym zwycięstwie, wszystkie statystyki naszej drużyny poszybowały w górę.

Na koncie mamy już 103 biegi wygrane drużynowo, w tym 63 podwójnie. Na Motoarenie zwyciężamy średnio w 9,7 wyścigach na mecz, w tym w 5,4 w stosunku 5:1. W meczach wyjazdowych triumfujemy średnio 5,9 raza na spotkanie.

Do tej pory zanotowaliśmy 34 porażki parowe, w tym zaledwie jedenaście podwójnych w trzynastu meczach. W pięciu spotkaniach nie przegraliśmy w tym stosunku. Pojedynek z Unią Tarnów był natomiast pierwszym w tym sezonie, w którym nie doznaliśmy żadnej porażki. Goście zdołali tylko jeden raz wygrać indywidualnie wyścig i jeszcze dwa zremisować przywożąc naszych juniorów na czwartych pozycjach. Pozostałe dwanaście biegów wygraliśmy parowo, w tym aż siedem podwójnie wyrównując nasze rekordy z Tarnowa i ze starcia z Orłem Łódź na Motoarenie.

Nadal zdecydowanie najlepiej spisujemy się w trzecich biegach spotkań, a średnie ponad czterech punktów na wyścig bez bonusów notujemy także w trzynastych i czternastych biegach meczów. W Toruniu najlepiej nam wychodzi wyścig siódmy (straciliśmy tylko punkt i bonus do kompletu!), a najsłabiej – ósmy. Na wyjeździe najlepszy jest bieg trzeci, a zdecydowanie najgorzej spisujemy się w… wyścigu siódmym.

Indywidualnie wygraliśmy już aż 140 biegów ze 195, które odjechaliśmy w trzynastu meczach, co daje 10,8 zwycięstwa na spotkanie. Średnio notujemy 4,4 zera w każdym pojedynku i 1,1 biegu nieukończonego. W Toruniu ta średnia jest zdecydowanie lepsza (3,0 i 1,0) niż na wyjeździe (6,0 i 1,2).

Nie zanotowano statystycznie istotnych zmian w rozkładzie punktów przywożonych dla naszej drużyny przez poszczególne formacje. Nadal najlepiej punktują obcokrajowcy i seniorzy, a na Motoarenie rośnie udział juniorów i Polaków.

Średnio w każdym spotkaniu na Motoarenie przywozimy 57,3 punktu meczowego oraz 6,7 bonusa. Na wyjeździe nasza średnia też o 0,8 punkta przekracza granicę 50 “oczek”, a dokładamy do tego 6,0 bonusów. Łącznie we wszystkich meczach tegorocznego sezonu zdobyliśmy 706 punktów meczach i 83 bonusy, co daje średnią 54,3 punktu i 6,4 bonusa na jeden pojedynek ligowy.