Spośród trójki naszych żużlowców, którzy wystąpili w Szwecji, najlepiej spisał się Chris Holder, który był zdecydowanym liderem Kumla Indianerny w przegranym starciu z Vastervik Speedway, w barwach którego dobrze spisał się Paweł Przedpełski. Robert Lambert natomiast dorzucił ważne punkty dla Lejonen Gislaved w wygranym pojedynku z Piraterną Motala.

Lejonen Gislaved – Piraterna Motala 49:41

Lejonen Gislaved – 49 pkt.
1. Robert Lambert – 11 (3,2,2,1,3)
2. Mathias Thoernblom – 5+4 (2*,1*,1*,1*,0)
3. Oliver Berntzon – 13+1 (3,3,2*,2,3)
4. Rohan Tungate – 11+2 (1,2*,3,3,2*)
5. Nicolai Klindt – 3+1 (2,1*,u/-,-,-)
6. Linus Ekloef – 5+1 (1*,2,0,1,1)
7. Casper Henriksson – 1 (1,0,0)

Piraterna Motala – 41 pkt.
1. Mateusz Tonder – 9+1 (1,1,3,0,3,1*)
2. Jakub Jamróg – 6+2 (0,t,2*,0,2*,2)
3. Rasmus Broberg – 0 (0,0,0,-,-)
4. Oskar Fajfer – 13+1 (2,3,3,3,2*,t)
5. Tomas H. Jonasson – 13 (3,3,1,2,3,1)
6. William Bjoerling – 0 (0,0,0,0,-,-,0)

Bieg po biegu:
1. (66,30) Lambert, Thoernblom, Tonder, Jamróg – 5:1 – (5:1)
2. (65,00) Berntzon, Fajfer, Tungate, Broberg – 4:2 – (9:3)
3. (65,90) Jonasson, Klindt, Ekloef, Bjoerling – 3:3 – (12:6)
4. (65,00) Berntzon, Tungate, Tonder, Bjoerling – 5:1 – (17:7)
5. (65,60) Fajfer, Ekloef, Klindt, Broberg – 3:3 – (20:10)
6. (57,40) Jonasson, Lambert, Thoernblom, Bjoerling – 3:3 – (23:13)
7. (65,90) Tonder, Jamróg, Henriksson, Ekloef – 1:5 – (24:18)
8. (65,50) Fajfer, Lambert, Thoernblom, Broberg – 3:3 – (27:21)
9. (64,70) Tungate, Berntzon, Jonasson, Bjoerling – 5:1 – (32:22)
10. (64,30) Tungate, Jonasson, Lambert, Jamróg – 4:2 – (36:24)
11. (64,70) Jonasson, Jamróg, Ekloef, Henriksson – 1:5 – (37:29)
12. (65,80) Fajfer, Berntzon, Thoernblom, Tonder – 3:3 – (40:32)
13. (65,60) Tonder, Fajfer, Ekloef, Henriksson – 1:5 – (41:37)
14. (65,50) Lambert, Jamróg, Tonder, Thoernblom – 3:3 – (44:40)
15. (65,20) Berntzon, Tungate, Jonasson, Bjoerling – 5:1 – (49:41)

Vastervik Speedway – Kumla Indianerna 52:38

Vastervik Speedway – 52 pkt.
1. Bartosz Smektała – 7+1 (1*,2,3,0,1)
2. Wiktor Kułakow – 10+1 (2,1*,1,3,3)
3. Fredrik Lindgren – 12+2 (2*,3,3,2*,2)
4. Wadim Tarasienko – 10 (3,1,0,3,3)
5. Paweł Przedpełski – 10+1 (2*,3,2,3,0)
6. Anton Karlsson – 3 (3,0,0,0,0)
7. Noel Wahlqvist – NS

Kumla Indianerna – 38 pkt.
1. Chris Holder – 14 (3,2,3,2,1,3)
2. Joel Andersson – 0 (0,0,-,-)
3. Jonas Jeppesen – 9 (1,2,2,2,0,2)
4. Grzegorz Zengota – 2+2 (0,1*,0,1*,-,d)
5. Max Fricke – 8+2 (1,3,1,1*,1*,1)
6. Ludvig Lindgren – 3+1 (0,0,-,2,1*)
7. Gustav Grahn – 2 (2)

Bieg po biegu:
1. (58,60) Holder, Kułakow, Smektała, Andersson – 3:3 – (3:3)
2. (58,20) Tarasienko, Lindgren, Jeppesen, Zengota – 5:1 – (8:4)
3. (58,40) Karlsson, Przedpełski, Fricke, Lindgren – 5:1 – (13:5)
4. (57,50) Lindgren, Holder, Tarasienko, Andersson – 4:2 – (17:7)
5. (57,70) Przedpełski, Jeppesen, Zengota, Karlsson – 3:3 – (20:10)
6. (57,40) Fricke, Smektała, Kułakow, Lindgren – 3:3 – (23:13)
7. (58,10) Holder, Przedpełski, Fricke, Karlsson – 2:4 – (25:17)
8. (57,50) Smektała, Jeppesen, Kułakow, Zengota – 4:2 – (29:19)
9. (58,00) Lindgren, Holder, Fricke, Tarasienko – 3:3 – (32:22)
10. (58,00) Tarasienko, Jeppesen, Zengota, Smektała – 3:3 – (35:25)
11. (57,90) Przedpełski, Lindgren, Fricke, Karlsson – 3:3 – (38:28)
12. (58,40) Kułakow, Lindgren, Holder, Jeppesen – 5:1 – (43:29)
13. (58,20) Tarasienko, Grahn, Lindgren, Karlsson – 3:3 – (46:32)
14. (58,30) Kułakow, Jeppesen, Smektała, Zengota (d) – 4:2 – (50:34)
15. (58,20) Holder, Lindgren, Fricke, Przedpełski – 2:4 – (52:38)

wyniki za www.sportowefakty.wp.pl