Od 26 kwietnia do 6 września rozgrywane będą mecze U24 Ekstraliga – nowej formy rywalizacji o charakterze szkoleniowym przeznaczonej dla zawodników do 24. roku życia. Mecze odbywały będą się we wtorki. Z kolei przyszłoroczny cykl zawodów indywidualnych dla zawodników startujących na motocyklach z silnikami o pojemności 250 cc obejmował będzie 16 rund. Inauguracja 25 kwietnia w Grudziądzu.

Inauguracja U24 Ekstraliga będzie miała miejsce 26 kwietnia, a pary meczowe odpowiadają rozgrywkom PGE Ekstraligi, a więc w pierwszych meczach zmierzą się ze sobą drużyny z Ostrowa i Grudziądza, Częstochowy i Leszna, Wrocławia i Torunia oraz Gorzowa i Lublina.

W części zasadniczej sezonu każda z drużyn spotykać będzie się z każdym przeciwnikiem dwukrotnie, po jednym razie na torze własnym i przeciwnika. Część finałowa rozgrywana będzie w systemie pucharowym z udziałem dwóch najlepszych drużyn (mecz i rewanż: 30.08 i 6.09).

Więcej o U24 Ekstraliga TUTAJ (https://speedwayekstraliga.pl/nowa-liga-dla-mlodych-zuzlowcow-u24-ekstraliga/).

Terminarz U24 Ekstraliga na sezon 2022 (https://cdn.speedwayekstraliga.pl/2021/12/Terminarz_EU24.pdf)

Puchar Ekstraligi 250cc będzie odbywać się na torach klubów PGE Ekstraligi w poniedziałki. Każdy z nich będzie dwukrotnie organizatorem. Ostatnia runda została zaplanowana 29 sierpnia w Lesznie. Zwycięzcą cyklu będzie zawodnik z największą liczbą punktów w klasyfikacji końcowej po 16 turniejach. W sezonie 2021 triumfował Antoni Kawczyński z GKŻ Wybrzeża Gdańsk.