Liderem toruńskiej formacji młodzieżowej w sezonie 2021 będzie pozyskany z Gdańska – 18-letni Karol Żupiński. Tej zimy wielu klasowych juniorów stało się seniorami, dlatego nowy żużlowiec “Aniołów” może w przyszłym sezonie należeć do ścisłej czołówki młodzieżowców na świecie.

Karol Żupiński przygodę ze sportami motorowymi rozpoczynał oczywiście od miniżużla w Młodzieżowej Szkole Żużlowej działającej przy GKŻ Wybrzeże. Był znakomitym miniżużlowcem nie tylko na arenie krajowej, ale i międzynarodowej. Do największych jego “dziecięcych” sukcesów należą przede wszystkim brązowy medal Mistrzostw Polski w klasie 80-125 ccm oraz też brązowy krążek Mistrzostw Świata 125 ccm. Żupiński i jego najbliżsi zdecydowali, że nie można za dużo czasu spędzić na miniżużlu, dlatego już dwa tygodnie po swoich 15. urodzinach, podszedł do egzaminu na “dorosłą” licencję żużlową, który bez problemów zdał. Oczywiście do dnia ukończenia 16 lat mógł startować wyłącznie w imprezach przeznaczonych dla młodzieżowców. Brał więc udział w turniejach z cyklu Nice Cup, gdzie zwyciężał i stawał na podium. Razem z Igorem Kopeć-Sobczyńskim był najlepszym zawodnikiem turnieju zorganizowanego jako test toru ułożonego na Stadionie Narodowym w Warszawie przed turniejem Grand Prix. Żupiński zadebiutował już w finale Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski, ale z dwoma punktami zajął ostatnie miejsce.

W sezonie 2020 Karol Żupiński był oczywiście podstawowym juniorem Zdunek Wybrzeża Gdańsk i powoli staje się zawodnikiem, od którego zależy wynik drużyny. Najlepszy jak dotychczas mecz w swojej krótkiej jeszcze karierze pojechał na inaugurację tegorocznej eWinner 1. Ligi Żużlowej zdobywając dziewięć punktów z bonusem w pięciu startach w przegranym spotkaniu u siebie z tarnowianami.

Jeśli kariera Żupińskiego będzie rozwijać się w takim tempie, to całkiem niedługo może on dołączyć do elity polskiego speedwaya.