Po wielu miesiącach przerwy, żużlowcy wracają wreszcie na stadiony! W pierwszym spotkaniu drużyna eWinner Apatora Toruń podejmie na Motoarenie zespół Falubazu Zielona Góra. Minimalnym faworytem tego pojedynku są torunianie, ale w PGE Ekstralidze nie ma łatwych spotkań! Nasza drużyna, jako ligowy beniaminek, za cel podstawowy musi postawić sobie utrzymanie wśród najlepszych w kraju. Kluczowe mogą okazać się pojedynki domowe, zatem dzisiaj liczy się tylko zwycięstwo!

Niestety, mecz z zielonogórzanami, z oczywistych powodów, odbędzie się bez udziału publiczności. Bezpośrednią relację z Motoareny przeprowadzi jednak stacja nSport+. Bądźcie z nami choćby za pośrednictwem telewizji!

Skład „Aniołów” zmienił się dość mocno w porównaniu z poprzednim sezonem spędzonym w eWinner 1. Lidze Żużlowej. W miejsce Wiktora Kułakowa sprowadzono Roberta Lamberta, który naprawdę może być najlepszym zawodnikiem do lat 24 w PGE Ekstralidze. Rosjanin, którzy przeniósł się do Gdańska, będzie w sezonie 2021 naszym gościem.

Do ekipy wrócił też Paweł Przedpełski, który minione dwa sezony spędził w Częstochowie. W składzie eWinner Apatora Toruń jest zatem trzech polskich seniorów: Przedpełski, Miedziński i Musielak. Na początku sezonu najsłabsze wyniki w sparingach uzyskiwał Tobiasz Musielak, ale wychowanek Unii Leszno znakomicie spisał się w Kryterium Asów pokonując, jako jedyny zawodnik tego dnia, Bartosza Zmarzlika.

Wśród obcokrajowców, oprócz Lamberta, są też bracia Chris i Jack Holderowie. Dla starszego z nich będzie to już czternasty sezon z rzędu spędzony w żółto-niebiesko-białych barwach. Młodszy natomiast zanotował rewelacyjny ubiegły sezon będąc najlepszym żużlowcem eWinner 1. Ligi Żużlowej i podporą Moje Bermudy Stali Gorzów jeżdżąc w PGE Ekstralidze jako gość.

W sezonie 2021 podstawową parę juniorów tworzyć będą dwaj nowi zawodnicy: Karol Żupiński i Krzysztof Lewandowski. Karol to jeden z najzdolniejszych żużlowców młodego pokolenia, który notował już świetne występy w barwach Zdunek Wybrzeża Gdańsk w eWinner 1. Lidze Żużlowej. Krzysztof z kolei to wychowanek BTŻ-u Bydgoszcz, który swoją karierę postanowił kontynuować w naszym zespole w PGE Ekstralidze. Jego postawa w przedsezonowych sparingach napawa nas wszystkich umiarkowanym i ostrożnym optymizmem.

Drużyna Falubazu Zielona Góra także przeszła wiele zmian w przerwie zimowej. W składzie pozostali oczywiście dwaj żużlowcy będący legendami tego klubu: Piotr Protasiewicz i Patryk Dudek. W miejsce Martina Vaculika, który wrócił do Gorzowa, sprowadzono Mateja Zagara. Słoweniec nie zmieścił się w składzie Motoru Lublin ze względu na przepis o obowiązkowych startach żużlowca do lat 24. Miejsce to w ekipie zielonogórskiej zajmie zdolny Czech Jak Kvech. Nowym żużlowcem jest też Max Fricke, broniący w poprzednim sezonie barw Betardu Sparty Wrocław. Przypomnijmy, że Australijczyk wygrał ubiegłoroczny pierwszy turniej Grand Prix na Motoarenie, zatem doskonale wie, jak jeździć po toruńskim torze.

W składzie Falubazu na pozycjach juniorskich ujrzymy dwójkę debiutantów. Kadrę młodzieżową stanowią urodzony w Wielkiej Brytanii Nile Tufft, 21-letni doświadczony w niższych ligach Jakub Osyczka i bardzo zdolny wychowanek klubu Fabian Ragus. Nazwiska jednak nie jeżdżą, zatem nie można wyrokować wyniku rywalizacji juniorskich par z Torunia i Zielonej Góry, ale to gospodarze są teoretycznymi faworytami tego starcia.

Dzisiejszy mecz na Motoarenie może mieć kapitalne znacznie dla układu sił w tabeli PGE Ekstraligi. Zdaniem wielu ekspertów, obie drużyny walczyć będą w tym sezonie o utrzymanie w PGE Ekstralidze. To nasz główny cel i podstawowe zadanie, a wszystko ponad, będzie dla Was wartością dodaną!

Bądźcie z nami!