Po zwycięstwie Fogo Unii Leszno w Zielonej Górze z Marwis.pl Falubazem już tylko katastrofa może pozbawić nas utrzymania w PGE Ekstralidze na sezon 2022. Przedstawiamy wszystkie możliwe scenariusze na kilka ostatnich meczów rundy zasadniczej najlepszej ligi żużlowej na świecie z naszego punktu widzenia.

Obecnie, na pięć spotkań przed końcem sezonu zasadniczego zajmujemy szóste miejsce w tabeli z dorobkiem siedmiu punktów, zielonogórzanie są na siódmej lokacie mając sześć „oczek”, a tabelę zamykają grudziądzanie z pięcioma punktami. Warto zauważyć, że w przypadku równości dużych punktów pomiędzy tymi drużynami, decydować będzie punkt bonusowy. Nasz zespół pokonał w dwumeczu zarówno Marwis.pl Falubaz, jak i ZOOleszcz DPV Logistic GKM, zatem będziemy wyżej od obu tych ekip w przypadku równości punktów meczowych.

Do końca sezonu zasadniczego pozostały nam jeszcze dwa mecze: wyjazd do Częstochowy i starcie na Motoarenie z Moje Bermudy Stalą Gorzów. Zielonogórzanie jadą do Wrocławia, a grudziądzanie podejmują Eltrox Włókniarza Częstochowa.

Jeśli zdobędziemy choćby jeden punkt meczowy, czyli po prostu zremisujemy jeden z dwóch pozostałych pojedynków, wyniki innych spotkań, w kontekście utrzymania w PGE Ekstralidze, nie będą miały już dla nas żadnego znaczenia. Na pewno nie wyprzedzi nas wówczas ekipa ZOOleszcz DPV Logistic GKM-u, gdyż nawet pokonując częstochowian z bonusem, zrówna się punktami z nami, ale przecież nasza drużyna wygrała dwumecz derbowy.

Jeśli natomiast przegramy w Częstochowie i na Motoarenie z gorzowianami, to możemy jeszcze spaść z PGE Ekstraligi tylko i wyłącznie wtedy, gdy jednocześnie zespół Marwis.pl Falubazu wygra we Wrocławiu, a ekipa ZOOleszcz DPV Logistic GKM-u pokona z bonusem częstochowian, czyli różnicą co najmniej dziewiętnastu punktów.

Póki silniki pracują, wszystko jest możliwe! Walka jeszcze trwa!