Jeśli drużyna eWinner Apatora Toruń wygra w Łodzi z miejscowym Orłem, to pozostanie już jedyną niepokonaną u siebie ekipą w eWinner 1. Lidze Żużlowej i zapewni sobie pierwsze miejsce w tabeli po sezonie zasadniczym. Nadal nie wydano oficjalnego komunikatu odnośnie fazy play-off, ale najpewniej okaże się, że eWinner 1. Liga Żużlowa zakończy rozgrywki po czternastu kolejkach, a wówczas ewentualna wygrana w Łodzi da nam już pewny awans do Speedway Ekstraligi po dwunastu kolejkach. W przypadku porażki z Orłem, koniecznie musimy zdobyć punkt bonusowy. Na Motoarenie wygraliśmy 56:34.

Obecnie w tabeli eWinner 1. Ligi Żużlowej prowadzi drużyna eWinner Apatora Toruń mając sześć punktów przewagi na Orłem Łódź i siedem nad Car Gwarant Kapi Meble Budex Startem Gniezno. Już tylko te trzy zespoły liczą się w rywalizacji o pierwsze miejsce po czternastu kolejkach spotkań.

Ekipa z Gniezna podejmuje jeszcze u siebie gdańszczan i torunian oraz wybiera się do Ostrowa. Drużyna z Łodzi pojedzie na własnym torze z torunianami i bydgoszczanami oraz na wyjeździe w Daugavpils. Z kolei torunianie mają wyjazdy do Łodzi i Gniezna oraz u siebie podejmą tarnowian.

Wariant I: Wygrywamy w Łodzi

Zwycięstwo w Łodzi zapewni nam pierwsze miejsce w tabeli po czternastu kolejkach bez względu na wyniki pozostałych spotkań. Na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu zasadniczego, będziemy mieli dziewięć punktów przewagi nad łodzianami i co najmniej siedem nad gnieźnianami. Do zdobycia pozostanie już maksymalnie sześć punktów.

Wariant II: Przegrywamy w Łodzi zdobywając bonus

Wówczas różnica w tabeli pomiędzy ekipami z Torunia i Łodzi zmniejszy się do pięciu punktów, a gnieźnianie tracić będą co najmniej pięć “oczek”. Do zapewnienia sobie pierwszego miejsca w tabeli potrzebować będziemy zwycięstwa na Motoarenie nad Unią Tarnów. Inne wyniki nie będą miały już wtedy znaczenia.

Wariant III: Przegrywamy w Łodzi tracąc bonus

Wówczas nasza przewaga nad łodzianami stopnieje do trzech punktów oraz maksymalnie do czterech nad gnieźnianami i zrobi się naprawdę nerwowo. Pierwsze miejsce, bez oglądania się na rywali, zapewnimy sobie wygrywając dwa ostatnie mecze ligowe. Przy porażce w Gnieźnie, trzeba będzie patrzeć na wynik ekipy z Łodzi w Daugavpils. Jest to jednak przypadek teoretycznie najmniej możliwy.

Jak widać z powyższych analiz, zwycięstwo w rundzie zasadniczej i prawdopodobnie awans do Speedway Ekstraligi jest już na wyciągnięcie ręki. Możemy sobie go zapewnić dzisiaj w Łodzi albo za tydzień na Motoarenie przeciwko ekipie z Tarnowa.

Do boju “Anioły”! Bądźcie z nami!