Sobotnią porażką w Ostrowie zakończyliśmy na dziewięciu serię kolejnych zwycięstw w tegorocznych rozgrywkach eWinner 1. Ligi Żużlowej. Po raz pierwszy w historii, w ósmym meczu, przegraliśmy z ekipą ostrowską.

Obecnie nasz ligowy bilans to dziewięć zwycięstw, jedna porażka i już trzy punkty bonusowe. Nad drugą w tabeli ekipą z Łodzi mamy obecnie sześć punktów przewagi, ale Orzeł ma przed sobą trzy trudne spotkania: w Daugavpils i Ostrowie oraz rewanż z naszym zespołem. My natomiast pojedziemy jeszcze do Łodzi i Gniezna, a na Motoarenie podejmować będziemy Lokomotiv Daugavpils oraz Unię Tarnów.

Seria zwycięstw nad ekipą ostrowską zakończył się na siedmiu. Nasi rywale pokonali nas po raz pierwszy, ale warto zaznaczyć, że punkt bonusowy za tę rywalizację trafił zdecydowanie do nas. Było to pewne już po ósmym wyścigu meczu w Ostrowie.

Prawda jest jednak taka, że naszym celem na sezon 2020 nie był komplet zwycięstw ani tym bardziej pojedyncza wygrana w Ostrowie, ale awans do Speedway Ekstraligi. A ten najważniejszy i jedyny cel jest już coraz bliżej!