Takiej pozycji na rynku książek żużlowych jeszcze nie było. Tuż przed Świętami do sprzedaży trafi nowa książka Daniela Ludwińskiego, zatytułowana „Od dirt-tracku do Motoareny. Opowieść o toruńskim żużlu.”. Z pewnością będzie to obowiązkowa pozycja nie tylko dla fanów „anielskiej” drużyny. 

– O książce po raz pierwszy usłyszałam dokładnie rok temu. Dzięki uprzejmości Pana Daniela miałam możliwość, jako jedna z pierwszych, przeczytania jej fragmentów i muszę przyznać, że z miejsca mnie zafascynowała. Z tego też faktu Klub Sportowy Toruń postanowił dołożyć swoją cegiełkę do jej powstania i tak oto zostaliśmy jej Wydawcą. Niezmiernie się cieszę, że zdążyliśmy z pierwszą partią jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia. Myślę, że to będzie wspaniały prezent dla kibiców czarnego sportu, nie tylko w Grodzie Kopernika – powiedziała prezes KS Toruń, Ilona Termińska.

Jak wskazuje sam tytuł,  „Od dirt-tracku do Motoareny. Opowieść o toruńskim żużlu.” to barwny opis historii żużla w Toruniu. Wypełniony jest on wspomnieniami osób związanych ze speedway’em od jego początków w mieście Kopernika. Wiele godzin konwersacji z przeszło setką rozmówców znalazło ostatecznie swoje miejsce w książce napisanej przez Daniela Ludwińskiego. – Moje założenie od początku było takie, by była to książka w możliwie jak największym stopniu pełna żużlowych wspomnień, nieznanych historii zza kulis oraz zabawnych anegdot. Nie chciałem powtarzać ogólnodostępnych statystyk ani opisywać po swojemu tego, co już nieraz było opisywane. Od 2018 roku odbyłem ponad sto rozmów, nierzadko wielogodzinnych. Zebranego materiału było więc dużo i pozostało mi tylko przelać na papier te wszystkie opowieści naszych żużlowych bohaterów z nadzieją, że uda się to zrobić w taki sposób, by książka czytała się lekko. Czy to się udało – ocenią Czytelnicy, ale wydaje mi się, że barwnych opowieści w niej nie brakuje – powiedział autor. 

 Książkę od poniedziałku będzie można kupić w sklepie internetowym toruńskiego Klubu, pod adresem www.speedway.torun.pl. Tytuł będzie można również nabyć metodą tradycyjną w dniach 22 oraz 23 grudnia, w siedzibie Klubu w godzinach 8-16. Książka dostępna będzie również w Księgarni Centrum, która mieści się przy ulicy Chełmińskiej 4 w Toruniu.