Get Well nadal z KS Toruń! 1 kwietnia turniej pożegnalny Roberta Kościechy i Memoriał Mariana Rosego

kostek

 

W czwartek w siedzibie KS Toruń odbyła się konferencja prasowa, na której Prezes Ilona Termińska, poinformowała o przedłużenie współpracy na sezon 2017 ze sponsorem strategicznym Klubu – Get Well Polska Sp. z o.o. Ponadto Robert Kościecha poinformował o swoim pożegnalnym turnieju, który 1 kwietnia odbędzie się na Motoarenie.

- Witam Państwa na pierwszej w roku 2017 konferencji prasowej Klubu Sportowego Toruń. Dzisiaj w programie dwie bardzo ważne dla informacje: przedstawiamy Prezes Get Well Sport sp. z o.o. – Panią Sylwię Czarnomską, a następnie Robert Kościecha opowie, i to bez żartów, o 1 kwietnia, a zatem o żużlu w pryma aprilis – rozpoczęła Ilona Termińska. - Bardzo miło mi poinformować, że drugi rok z rzędu naszym sponsorem strategicznym będzie firma Get Well Sport spółka z o.o., a nasza drużyna ponownie wystąpi pod nazwą Get Well Toruń. Wsparcie toruńskiego producenta wody izotonicznej jest dla nas szczególnie ważne. Nasza współpraca układa się wzorcowo, dlatego decyzja o jej kontynuowaniu była prosta. Cieszymy się, że Pani Prezes, Sylwia Czarnomska jest tutaj dzisiaj z nami i zarówno Pani Sylwii jak i sobie życzę owocnej współpracy.

W podobnym tonie o współpracy z toruńskim Klubem wypowiedziała się Prezes Get Well Polska spółka z o.o., Sylwia Czarnomska. – Bardzo dziękuję za to dzisiejsze zaproszenie. Tak jak wspomniała Pani Prezes, od początku nasza praca układa się bardzo dobrze, czego skutkiem jest przedłużenie wspólnych działań również na rok 2017. Nasza spółka zawiązała się stosunkowo niedawno, dlatego też chciałabym podziękować zarówno całemu Klubowi Sportowego Toruń, jak i mojej ekipie za cały trud, jaki włożyli w przeciągu ostatnich miesięcy na rzecz tejże współpracy. Jestem przekonana, że będzie się ona rozwijać. Nasz cel jest niezmienny, wciąż chcemy wspierać potrzebujących sportowców. Obecnie pojawiamy się na coraz to większej ilości eventów sportowych, co mam nadzieję, że będzie zauważalne. Więcej szczegółów odnośnie najbliższej działalności będziemy przedstawić niebawem.

Drugim punktem czwartkowej konferencji było pożegnanie Roberta Kościechy z żużlowym torem. - Drodzy Państwo, czas na to, byśmy przeszli do drugiego punktu naszego spotkania. Zanim oddam głos samemu Robertowi, chciałabym ogłosić, że 1 kwietnia 2017 roku, na Motoarenie odbędzie się Benefis Roberta Kościechy połączony z Memoriałem Mariana Rosego. Ten dzień będzie wyjątkowy dla kibiców czarnego sportu w Toruniu. To właśnie w pryma aprilis zorganizujemy otwarty parking, na który już teraz wszystkich serdecznie zapraszamy – powiedziała Prezes toruńskiego Klubu.

- Bardzo się cieszę, że wraz z Klubem Sportowym Toruń będzie mi dane zorganizować moje pożegnanie. Zgodnie z tym co powiedziała już Pani Prezes, 1 kwietnia na toruńskim obiekcie odbędzie się mój Benefis, połączony z Memoriałem Mariana Rosego. Toruń to miejsce najbliższe memu sercu, więc oczywistym było, że to właśnie tutaj będzie chciał zakończyć karierę czynnego żużlowca. Już teraz przygotowujemy dla wszystkich kibiców wiele niespodzianek, jak chociażby wspomniany już otwarty parking. Benefis będzie mieć formę trzynastobiegowego pojedynku ligowego, znanego z meczów PGE Ekstraligi – bez wyścigów nominowanych. Po jednej stronie stanie drużyna Get Well Toruń prowadzona oczywiście przez Jacka Gajewskiego. Po drugiej zespół „Przyjaciół Kostka”, który poprowadzę ja sam. Mogę ogłosić, że udział w zabawie potwierdzili już Jarosław Hampel, Artiom Laguta i Piotr Protasiewicz. Obecnie czekam na potwierdzenie jeszcze 2-3 nazwisk. Jestem przekonany, że zabawy będzie pod dostatek – powiedział popularny „Kostek”.

Mecz dwóch drużyn to jednak nie jedyne atrakcje tego dnia. – Mimo, że Impreza odbywać się będzie 1 kwietnia, my podchodzimy do niej bardzo poważnie. Oprócz mnie na torze tego dnia pojawią się legendy toruńskiego Klubu: Jan Ząbik, Wojciech Żabiałowicz, Eugeniusz Miastkowski, Stanisław Miedziński. Na imprezie pojawią się również żużlowcy, przy których ja dorastałem – Jacek Krzyżaniak, Mirosław Kowalik, Robert Sawina czy też Tomasz Bajerski i Waldemar Walczak. Co do samego Memoriału, chcemy powoli wracać do tradycji. Po spotkaniu dwóch drużyn, ośmiu najlepszych zawodników pod względem liczby punktów weźmie udział w dwóch półfinałach, a zwycięzca zostanie rozstrzygnięty oczywiście po biegu finałowym. Czekają nas wspaniałe emocje i myślę, że bardzo miły dzień na Motoarenie – zakończył Robert Kościecha.